29 Eylül 2023 - Hoş geldiniz

SUUDİ ARABİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE 5 MİLYAR DOLAR

Ana Sayfa » EKONOMİ » SUUDİ ARABİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE 5 MİLYAR DOLAR

Eklenme : 22.11.2022 - 18:08

SUUDİ ARABİSTAN’DAN TÜRKİYE’YE 5 MİLYAR DOLAR

Suudi Arabistan’ın Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na 5 milyar dolarlık mevduat sağlayacağı belirtildi.

Suudi Arabistan Maliye Bakanlığı Sözcüsü’nün Reuters’ın sorusuna e-posta yoluyla verdiği yanıtta, “TCMB’ye 5 milyar dolar tutarında mevduat yatırmak için müzakerelerin son aşamasındayız” denildi.

Konuyla ilgili Ankara’dan henüz bir açıklama yapılmadı.

Türkiye ile Suudi Arabistan ilişkileri son 10 yılda inişli çıkışlı bir seyir izlese de Türkiye’de derinleşen ekonomik krizin ardından Erdoğan iktidarı Riyad’la ilişkileri iyileştirme yoluna gitmişti.

Türkiye son olarak İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin yargılama dosyasını kapatarak dosyayı Suudi Arabistan’a göndermiş, bu hamle ilişkilerde yeni bir başlangıç noktası olarak görülmüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, geçtiğimiz günlerde Endonezya’da yapılan G20 zirvesinde verdikleri samimi fotoğraflarla dikkat çekmişti.

kaynak: Gerçek Gündem

İLGİLİ HABER: TELAFFUZ EDİLMESİ BİLE ZOR OLAN RAKAMLAR UÇUŞUYOR ÇEVREMİZDE..BİR YANDA ENSESİNDE BOZA PİŞEN KİTLELER DİĞER YANDA YÜKLENECEK OLSA KAMYON KASASINA SIĞMACAK DOLARLAR..VE BU HENGAMEDE ZİNCİRMARKETLER TARIŞMASI………………

ZİNCİR MARKETLER TOPUN AĞZINDA..BAHÇELİ: ”FETÖ İLE İRTİBATLARI ARAŞTIRILMALI..”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları