18 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ İSTİFA ETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ İSTİFA ETTİ

Eklenme : 04.03.2022 - 7:19

TARIM VE ORMAN BAKANI BEKİR PAKDEMİRLİ İSTİFA ETTİ

Uzun zamandır tarımda uygulanan politikalar nedeniyle tartışmaların odağındaki isim olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gece sürpriz bir şekilde görevinden affını istedi.

Pakdemirli’nin Bakanlık’tan affını istemesi ve af talebinin kabulü Resmi Gazete’de yayımlandı.

2021 yılı yaz aylarında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlarda da etkisiz müdahaleler sonucu çok büyük orman alanları kaybedilmiş, yangını kendi imkânlarıyla söndürmeye çalışan yurttaşlar o süreçte de Pakdemirli’ye büyük tepki göstermişti. Yangınlar kontrol altına alınamazken “Envanterimizde yangın söndürme uçağımız ve helikopterimiz yok” açıklaması nedeniyle eleştirilen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, görev süresinde her yıl artan orman yangınlarına karşı mücadele amaçlı yatırımların azaldığı ya da sabit kaldığı da ortaya çıkmıştı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Bekir Pekdemirli’nin yerine Vahit Kirişçi atandı.

8 BAKAN DEĞİŞTİ

Pakdemirli’nin istifasıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin 10 Temmuz 2018’de belirlenen ve 16 bakandan oluşan ilk kabinesinden şimdiye kadar 8 bakan ayrılmış oldu.

YENİ BAKAN VAHİT KİRİŞCİ

Bekir Pakdemirli’nin yerine gelen Vahit Kirişci, 22. Dönem Adana Milletvekili. 22. Dönem’de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu ve Başkanvekilliği görevinde bulundu. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem’de aynı Komisyon’un Başkanlığına yeniden seçildi.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları