TELE1 RTÜK’ÜN VERDİĞİ 5 GÜNLÜK EKRAN KARARTMA CEZASINA KARŞI TÜM TELEVİZYONLAR 5 GÜN BOYUNCA EKRAN KARARTSIN ÇAĞRISINDA BULUNDU AMA..

Ana Sayfa » GÜNCEL » TELE1 RTÜK’ÜN VERDİĞİ 5 GÜNLÜK EKRAN KARARTMA CEZASINA KARŞI TÜM TELEVİZYONLAR 5 GÜN BOYUNCA EKRAN KARARTSIN ÇAĞRISINDA BULUNDU AMA..

03.07.2020 - 21:39

TELE1 RTÜK’ÜN VERDİĞİ 5 GÜNLÜK EKRAN KARARTMA CEZASINA KARŞI TÜM TELEVİZYONLAR 5 GÜN BOYUNCA EKRAN KARARTSIN ÇAĞRISINDA BULUNDU AMA..

 

FOX TV sunucusu Fatih Portakal, ekran karartma çağrısı yapan Tele1 kanalına tepki göstermişti. Kanaldan Fatih Portakal’a yanıt gecikmedi.

Tele1 RTÜK’ün verdiği 5 günlük ekran karartma cezasına karşı 5 gün boyunca tüm televizyon kanallarına ekran karartma çağrısı yaptı.

 

Tele 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, “Bu demokratik bir direniş hattıdır” dedi.

FATİH PORTAKAL: BU ORTAMDA YAPILACAK ŞEY DEĞİL

Gazeteci Fatih Portakal Tele1 kanalının bu çağrısına “Tele1 in diger kanallara 1 dk’lik ekran karartma onerisi bu ortamda yapilacak bir sey degil. Bir de kosul var: ya onlardan ya bagimsız gazetecilik deniyor.Bu da bir zorlama! Herkesin nerede durduğu zaten aşikar. Önemli olan zor zamanlarda inatlaşma degil, sürdürülebilirlik…” sözleriyle yanıt verdi.

TELE1: YA VARSINIZ YA YOKSUNUZ…

Tele1 kanalının sosyal medya hesabından ise gazeteci Fatih Portakal’a verilen yanıtta “Bu bir demokrasi ve dayanışma testi.. Zorlama yok.. Ya varsınız ya yoksunuz! İkilem bu kadar basit!” ifadelerine yer verildi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :