TRT ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINI SARAY’DAN ÖZEL YAYINLA VERDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » TRT ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINI SARAY’DAN ÖZEL YAYINLA VERDİ

24.05.2018 - 6:35

TRT ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINI SARAY’DAN ÖZEL YAYINLA VERDİ

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devletin televizyonu AKP’nin yayın organı haline gelen TRT’de ortak yayınında ‘Cumhurbaşkanı Özel Yayını’ programında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, “Yarın seçim beyannamemizi açıklamak suretiyle, beyanname içerisinde ne var ne yok, tüm vatandaşlarımıza anlatacağız.” diye konuştu. Erdoğan, “Atatürk Havalimanı ile bazı illerdeki eski stadları ‘millet bahçesi’ haline getireceğiz.” diye konuştu.

Erdoğan, beyannamedeki “en büyük müjdenin” Atatürk Havalimanı’nın yerine yapılacak dev bir millet bahçesi olduğunu söyleyerek şunları aktardı:

“Önemli ipucu vereyim bunu kimseden duymamışsınızdır. O da şu, biz çevreciyiz. Bugüne kadar biz diktiğimiz ağaçlarla milyarlarca ağaçlarla nam salmış bir iktidarız. Şimdi yeni bir adım daha atacağız. Bazı illerimizde millet bahçeleri kuracağız. Örneğin Konya stadının yerine biz orada bir millet bahçesi, Eskişehir’in eski stadın olduğu yere biz millet bahçesi. İstanbul, en büyük müjde bu belki acele ettim ama söylemem lazım. İnşallah havalimanının olduğu yere biz millet bahçesi yapacağız. Atatürk Havalimanı var ya millet bahçesi olacak. Mevcut havalimanını dev millet bahçesi haline getirmek suretiyle artık şehrin merkezinde millet bahçesi olsun. Müjde, İngiltere’nin şuranın şöyle bahçeleri var bizim de var diyeceğiz. 29 Ekim’deki açılışla birlikte burada yoğun çalışmalar başlayacak. Ankara’da eski statların yeni statlara dönüşmesiyle elimizdeki büyük alanları buna dönüştüreceğiz. İstanbul’da ilginç olan yerlerden bir tanesi de Maslak’ta alan var. Orasını da yine millet bahçesine dönüştürelim istiyoruz. Bu müjdeler fena değil.”

5 YIL ÖNCEKİ VAADİNİ TEKRARLADI

Erdoğan bu sözleriyle 2013 yılındaki vaadini tekrarladı. O yıllarda Atatürk Havalimanı için, “Ben bu ülkenin başında oldukça yeşil alan olacak” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ek olarak, dönemin İBB Başkanı Kadir Topbaş, alanı “bölge parkı” yapacaklarını zaten açıklamıştı.

Üzerinden 5 yıl geçmesine karşın halen kullanılan havalimanı için herhangi bir projelendirme ya da ihale yapılmadı. Üstelik dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erdoğan’ın bu sözlerine rağmen, yeni havalimanını devreye alındığında Atatürk Havalimanı’nda tarifeli taşımacılık olmayacağını belirtmişti. Ancak Yıldırım alanın, bir “City Airport” denilen küçük ve genel ölçekli uçuşlarda, eğitim uçuşlarında, havacılıkla ilgili etkinliklerde kullanılacağını açıklamıştı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

ARTIK 25 ÜYELİ KABİNE YOK

“(Aday adayları) Bunların son ana kadar işin adeta GBT’si diyebileceğimiz çalışmaları yaptık, istihbarat çalışmaları. Burada bir FETÖ mensubunun bir PKK’lının DEAŞ’lının olmaması gerekir. Bütün buna rağmen buradan sızmalar da olabilir. Biz adeta yeniden doğmuş gibiyiz. Artık böyle 25 kabineli Bakanlar Kurulu yok. Şu anda sayı ciddi manada düşecektir. Kaldı ki parlamentodaki sayı ne olacak bunları görmemiz lazım. Parlamentodaki sayı size güç katması lazım onun için biz güçlü Meclis şeyini özellikle kullandık. Bunu başarmamız için adımı kararlı atmamız gerekiyor. Burada biz parlamentonun gücünü Cumhurbaşkanı yanına alırsa devlet güçlü olacak. Güçlü devlete ihtiyacımız var. Oluşturulacak kabinenin ülkede en seçkin hakikaten yürütme kabiliyeti de güçlü olan insanlarla Cumhurbaşkanı ekip oluşturacak. Tabi çırak, kalfa olarak girmiyoruz biz usta olarak giriyoruz. Ben anlayışıyla bu yolda değiliz, biz anlayışıyla bu yoldayız. 20 yıllık tecrübeyle buradayız.

LAF OLA BERİ GELE YOK

Deneyim, tecrübe kolay kolay satın alınabilecek bir şey değil. Bu vatanın neresinde ne eksik bunu biliyoruz. Biz bu noktadan devam edeceğiz, sıfırdan başlamıyoruz. Sistem değişikliğiyle bizim atacağımız adımları çok daha hızlandıracak. Bürokratik oligarşinin ayağımızdaki prangalarını rahatlıkla atacağız. Birileri kalkıyor ‘şunu yapacağım bunu yapacağım’ ben senin yapacağını nereden bileyim? Laf değil bu iş icraat, laf ola beri gele yok. Mesafeyi hızlı alacağız, siyasetçiyle dışarıdan kalite, kalifikasyonu yüksek ekipleri oluşturmak. Benim lafım vardır ‘ülkeyi bir anonim şirket gibi yönetmek’, burası önemli. Aksi takdirde bürokratın, teknokratın eline, avucuna düşersen ülkeyi de doğru yönetemezsin.”

VERGİSİ OLMAYAN DEVLET OLMAZ

(Muhalefetin vaatleri) ÖTV’yi kaldırınca yerine neyi koyacaksın, böyle saçmalık olur mu? Vergisi, KDV’si olmayan devlet mi var? Azaltırsın o ayrı mesele. Tabi sırtında şu anda küfe yok atıyorsun. Kuru sıkı at. Önce bir defa ispat-ı vücut etmeden bu iş olmaz.

ANKETLER DURMAK YOK DİYOR

14 Ağustos’ta girdiğimiz o seçimde ilk turda seçildim. Karşımda da o zaman 14 parti vardı. Milletim bu evladını 14 Ağustos seçimlerinden tanıyor, biliyor. Ben inanıyorum ki benim milletim bu evladına, yanıltmadığı için sahip çıkacaktır. Yeni bir sistemle Türkiye’nin geleceğini inşa ve ihya ediyor. (Elinizde anket var mı?) Var. (Ne diyor?) Durmak yok yola devam diyor.

BİZ ALIŞKINIZ

(Suikast ihbarı) Benim istihbaratım neresidir MİT. Onlar şimdi oralardan da muhataplar var ya. Biz alışkınız, bu ilk aldığımız suikast ihbarı değil. Birçok yerlerle ilgili bu ihbarlar gelmiştir. Biz bir defa kader planına inanmışız. Avrupa’nın dört bir yanında binler oraya gelecek oraya ben gitmezsem olmaz. Yok gitmem lazım. Tedbirlerimizi aldık gittik. Ufak tefek çatlaklar olabilir o ayrı mesele. Muhteşem bir ilgi, alaka.

MUHARREM İNCE’NİN ‘FETÖ’ İDDİASI

Erdoğan, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Fetullah Gülen’in iadesinin usulüyle istenmediği iddiası hakkında “Buna pek girmek istemiyorum ama Muharrem Bey’in Adalet Bakanlığına veya MİT’e bunun ispatını yapması lazım. Sana bunu ABD’den kim söylemiş, bunun belgesiyle vermesi lazım. Bunun belgesini versin ki MİT’e cevap hakkı doğsun” dedi.

GERÇEK GÜNDEM

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :