1 Ağustos 2021 - Hoş geldiniz

TRT GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM EREN GÖREVDEN ALINDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » TRT GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM EREN GÖREVDEN ALINDI

Eklenme : 14.07.2021 - 9:58

TRT GENEL MÜDÜRÜ İBRAHİM EREN GÖREVDEN ALINDI

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren görevden alındı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan kararla TRT Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Akış, Osman Urgun ve Erkan Durdu görevden alındı.

Atama kararında yer alan isimler ise; Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Albayrak, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Yönetim Kurulu Üyeleri; Atakan Yılmaz, Mücahid Eker, Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin, Hilal Kaplan Öğüt, Meryem İlayda Atlas Çetin, Doç. Dr. Veysel Kurt oldu.

Mehmet Zahid Sobacı TRT’nin yeni Genel Müdürü oldu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Sobacı, uzun yıllardır kamuda çeşitli görevlerde bulunan bir isim. İşte, TRT’nin yeni Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’nın biyografisi…

MEHMET ZAHİD SOBACI KİMDİR?

Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 2001 yılında mezun oldu. Sobacı, yüksek lisansını (2005) ve doktora (2009) eğitimini Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’nda tamamladı.

2013 yılında doçent ve 2020 yılında profesör olan Sobacı, uzmanlık alanları olan kamu yönetiminde reform, kamu politikası ve sosyal medya-siyaset ilişkisi üzerine çalışmalar yaptı.

“İdari Reform ve Politika Transferi”, “Kuram ve Uygulamada Kamu Yönetimi”, “Social Media and Local Governments: Theory and Practice”, “Sub-National Democracy and Politics through Social Media” ve “E-Parliament and ICT-Based Legislation: Concept, Experiences and Lessons” isimli kitaplara imza atan Prof. Dr. Sobacı’nın uzmanlık alanlarında ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi yayımlandı.

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları