TRT İÇİN DRAMATİK TABLO. YOK SAYDIKLARININ ARDINDAN, ERDOĞAN’DA ORAYA ÇIKMAMA KARARI ALDI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » TRT İÇİN DRAMATİK TABLO. YOK SAYDIKLARININ ARDINDAN, ERDOĞAN’DA ORAYA ÇIKMAMA KARARI ALDI.

14.06.2018 - 16:56

TRT İÇİN DRAMATİK TABLO. YOK SAYDIKLARININ ARDINDAN, ERDOĞAN’DA ORAYA ÇIKMAMA KARARI ALDI.

CHP ve İYİ Parti’nin TRT’ye çıkmama kararının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP de TRT’ye çıkmama kararı aldı.

CHP yaptığı açıklamada TRT’deki propaganda hakkını kullanmayacağını duyurdu. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de TRT’ye çıkmama kararı aldı.

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Meral Akşener de TRT’de yayınlanacak olan propaganda konuşmasını yapmayacağını belirtti.

HDP’nin tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş ise Edirne Cezaevi’nde yapılacak olan çekimlerle TRT ekranlarından konuşmasını yapacak.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre parti yetkililerinin verdiği bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’da TRT’de propaganda konuşması yapmayacak.

Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili genel seçimleri için Cumhurbaşkanı adayları ve siyasi partilerin TRT’den propaganda konuşması yapma imkanı bulunuyor. Parti yetkililerinin verdiği bilgiye göre hem Erdoğan hem de partisi bu hakkını kullanmayacak.

AK Parti kurmayları bu kararın gerekçesini Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın yoğun seçim programları nedeniyle çekimlere zaman ayıramayacak olmaları olarak açıkladılar.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :