2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

TRT WORLD YAZARI KILIÇDAROĞLU’NA NEFRET KUSTU: ”SULTAN SELİM’İN HATIRASI MEZHEBİNİZİ..”

Ana Sayfa » İÇ ve DIŞ SİYASET » TRT WORLD YAZARI KILIÇDAROĞLU’NA NEFRET KUSTU: ”SULTAN SELİM’İN HATIRASI MEZHEBİNİZİ..”

Eklenme : 20.04.2023 - 20:56

TRT WORLD YAZARI KILIÇDAROĞLU’NA NEFRET KUSTU: ”SULTAN SELİM’İN HATIRASI MEZHEBİNİZİ..”

TRT World’ün yazar kadrosunda da yer alan ve İngiltere’de Exeter Üniversitesi’nde doktora öğrencisi olan akademisyen Tallha Abdulrazaq, CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yayınladığı “Alevi” başlıklı videosuna skandal bir yorum yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayan Abdulrazaq Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki Alevi katliamına göndermede bulunarak “Sultan Selim’in hatırası mezhebinizi iktidardan uzak tutsun” ifadesini kullandı.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Abdulrazaq’ın paylaşımına tepki gösterdi ve nefret söylemi içeren paylaşımın kaldırılmasını istedi.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam “Alevi” başlığı ile yeni bir video yayımladı.

“Ben Aleviyim” diyen Kılıçdaroğlu, iktidarlarında kimlik siyasetinin olmayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, videoda şunları söyledi:

“İlk oyunu verecek olan sevgili evlatlarım, ben Aleviyim. Hak Muhammed Ali inancı ile yetişmiş samimi bir Müslüman’ım…

Allah’ın verdiği bir canım var, kul hakkı yemem. Harama el uzatmam. Atatürk’ün bize armağan ettiği bu güzel ülkede her şeyden uzak ve yoksul bir evde doğdum. Cumhuriyet’in bize verdiği fırsatlar sayesinde okudum, mesleğim oldu, ailemi kurdum. Kimliklerimiz bizi biz yapan varlığımızdır. Ve elbette onurla sahip çıkmamız gerekir, onları seçemeyiz. Onlarla doğarız, büyürüz ve yaşarız.

Ancak hayatta seçebileceğimiz çok önemli şeyler var. İyi bir insan olmayı, dürüst olmayı, ahlaklı olmayı, vicdanlı olmayı, erdemli ve adil olmayı seçebiliriz. Daha iyi bir yaşamı özgür ve zengin bir ülkede yaşamayı seçebiliriz. Ve bu seçimlerimiz hem bizi, hem içinde bulunduğumuz toplumu hızla değiştirebilir.

‘ARTIK KİMLİKLERİ KONUŞMAYACAĞIZ’

Sevgili genç arkadaşım, ülke olarak önümüzde bir eşik var ve bu eşiği hep birlikte aşabilmek için sana ihtiyacımız var. Unutma, tek bir oyla sen bu ülkeyi can yakan mezhep tartışmalarından, bataklığa dönüştürülen Orta Doğu’dan çekip çıkaracaksın, ait olduğu yere taşıyacaksın.

Artık kimlikleri konuşmayacağız, başarıları konuşacağız. Artık ayrışmaları ve farklılıkları konuşmayacağız. Ortaklıklarımızı ve ortak hayallerimizi konuşacağız. Bu değişim seferimize katılacak mısın? Bu değişimde benimle birlikte duracak mısın? Alevi olmaz diyen bu sisteme, doğru olan, dürüst olan, ahlaklı olan olur, diyecek misin?”

İLGİLİ HABER: TRT WORLD YAZARI TALLHA ABDULRAZAG (KİMDİR BU ADAM, NEYİN NESİDİR, HİZBULLAH ÇİZGİSİNİ NASIL OLUP DA DEVLETİN RESMİ KANALINDA SÜRDÜRMEKTEDİR?) PROGRAMDA DA VURGULADIĞIMIZ ÜZERE MEZHEPÇİLİK ÜZERİNDEN NELER YAPABİLECEKLERİNİ ORTAYA KOYDU. SÖYLEDİKLERİ NEFRET DİLİNİ AŞAN BİR BOYUTTA…

KILIÇDAROĞLU: ”BEN ALEVİYİM”..MEYDAN OKUMA? HESAPLAŞMA? KÖTÜLÜĞE SON? ÖZGÜVEN? VE NEDEN ŞİMDİ?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları