20 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

TRUMP BİDEN’I TEBRİK EDEN İLK KİŞİ OLAN NETANYAHU’YA ÖYLE BİR KÜFÜR ETTİ Kİ..

Ana Sayfa » DÜNYA » TRUMP BİDEN’I TEBRİK EDEN İLK KİŞİ OLAN NETANYAHU’YA ÖYLE BİR KÜFÜR ETTİ Kİ..

Eklenme : 11.12.2021 - 9:02

TRUMP BİDEN’I TEBRİK EDEN İLK KİŞİ OLAN NETANYAHU’YA ÖYLE BİR KÜFÜR ETTİ Kİ..

ABD merkezli yayın kuruluşu Axios’un Muhabiri Barak Ravid, yakında piyasaya çıkaracağı yeni kitabında yer alan Trump röportajından bir kısmı yayımladı.

Trump, röportajda Netanyahu için “Bibi” lakabını kullanarak, “Bibi’yi severim ama sadakati de severim. Biden’ı tebrik eden ilk kişi, kimse için yapmadığım şeyleri yaptığım Bibi’ydi. Sessiz kalabilirdi ancak korkunç bir hata yaptı.” ifadesini kullandı.

Netanyahu’nun Biden’ı tebrik ettiği saatlerde, kendisinin halen seçime itiraz ettiğini ve eşi Melania’nın kendisine tebrik haberini gösterdiğinde şok olduğunu kaydeden Trump, “Onunla o günden beri konuşmuyorum. S….m onu.” dedi.

Trump, Netanyahu’nun Filistinlilerle gerçek anlamda barış istemediği sonucuna vardığını kaydederek,”Netanyahu beni İran’a karşı kullanıyordu.” dedi.

Başkanlığı döneminde Netanyahu’ya destek veren birçok adım attığına işaret eden Trump, İran ile nükleer anlaşmadan çekildiğini, ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıdığını, Golan Tepelerinde İsrail egemenliğini tanıdığını anımsattı.

NETANYAHU’DAN KÜFÜRLÜ TEPKİYE YANIT

Axios’un konuya ilişkin başka bir haberine göre Netanyahu, Trump’ın iddialarına verdiği yanıtta, “Başkan Trump’ın İsrail’e ve İsrail’in güvenliğine yaptığı büyük katkıları takdir ediyorum. Aynı şekilde İsrail ve ABD arasındaki güçlü ittifaka da değer veriyorum bu nedenle göreve gelen başkanı tebrik etmem önemliydi.” ifadelerini kullandı.

Trump’ın Ravid ile yaptığı röportajın ilgili kısmı bu hafta sonu Axios’un podcastinde yayınlanacak.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları