TRUMP VE MANTIK BİR ARAYA GELİRSE NE OLUR? ”KORONAVİRÜSÜN WUHAN’DAKİ LABORATUVARDAN ÇIKTIĞI İDDİASINI MANTIKLI BULUYORUM.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » TRUMP VE MANTIK BİR ARAYA GELİRSE NE OLUR? ”KORONAVİRÜSÜN WUHAN’DAKİ LABORATUVARDAN ÇIKTIĞI İDDİASINI MANTIKLI BULUYORUM.”

18.04.2020 - 9:28

TRUMP VE MANTIK BİR ARAYA GELİRSE NE OLUR? ”KORONAVİRÜSÜN WUHAN’DAKİ LABORATUVARDAN ÇIKTIĞI İDDİASINI MANTIKLI BULUYORUM.”

 

ABD Başkanı Trump, Kovid-19 salgınında en çok ölümün olduğu ülkenin ABD değil Çin olduğunu belirterek, virüsün Vuhan’daki bir laboratuvardan çıktığı yönündeki iddiaları da ‘mantıklı’ bulduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Koronavirüs Görev Gücü’nün Beyaz Saray’da düzenlediği günlük basın toplantısında gündemi değerlendirdi ve soruları yanıtladı.

Bazı eyaletlerdeki ‘virüs önlemlerini kaldırın’ protestolarına da destek veren Trump, “Bazı eyaletlerin aldığı önlemler aşırı sıkı. Evde kalınması talimatlarından bahsetmiyorum ama bazıları çok aşırıya kaçan önlemler alıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Trump’a Twitter üzerinden Çin’deki ölümlere ilişkin yaptığı, “Aslında ölümler açıklananın çok ötesinde ve ABD’deki ölümlerden de daha çok. ABD, Çin’in yanına bile yaklaşamaz” açıklaması soruldu.

Çin’in virüsün ortaya çıktığı ülke olduğunu anımsatan ve nüfusunun da çok daha fazla olduğuna işaret eden Trump, “Dünyada en çok koronavirüs ölümünün olduğu ülke biz değiliz, bu Çin olmalı. Biliyorsunuz virüs ilk orada ortaya çıktı. Çin çok büyük bir ülke ve ciddi sorun yaşadı. Bugün ölü sayılarını revize ettiler ama sadece Vuhan için. Vuhan dışında çok konuşmuyorlar” diye konuştu.

‘184 ülke şimdi bu virüsün acısını yaşıyor’

Trump, koronavirüsün Vuhan’daki bir laboratuvardan çıktığı iddialarına ilişkin de “Bu konuyu araştırıyoruz ama şu anda bu ihtimal mantıklı geliyor. Virüsün bir tür yarasadan bulaştığını söylüyorlar ama bu yarasa Vuhan’daki canlı hayvan pazarında satılmıyordu. 40 mil ötedeydi. Çok tuhaf şeyler oluyor. Araştırıp göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Virüsün Çin’den çıkıp tüm dünyaya yayıldığını söyleyen Trump, “184 ülke şimdi bu virüsün acısını yaşıyor. Bu çok kötü. Virüs  ilk başladığında, konu çok kolay bir şekilde çözülebilirdi” görüşünü paylaştı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :