TRUMP’IN TEK TWETT’LE 6.80’E FIRLATTIĞI DOLAR DİZGİNLENEMEZKEN, ERDOĞAN ”TEHDİTTEN DEĞİL, HUKUKTAN ANLARIZ .” DEDİ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » TRUMP’IN TEK TWETT’LE 6.80’E FIRLATTIĞI DOLAR DİZGİNLENEMEZKEN, ERDOĞAN ”TEHDİTTEN DEĞİL, HUKUKTAN ANLARIZ .” DEDİ.

11.08.2018 - 14:55

TRUMP’IN TEK TWETT’LE 6.80’E FIRLATTIĞI DOLAR DİZGİNLENEMEZKEN, ERDOĞAN ”TEHDİTTEN DEĞİL, HUKUKTAN ANLARIZ .” DEDİ.

Cumhuriyet Gazetesi-  Erdoğan Ordu‘daki incelemelerinin ardından kısa bir açıklama yaptı. Açıklamada çiftçilerin fındık zararının karşılanacağını söyledi:

“Yaşadığımız bu felaketten sonra bakanlarımız bizzat bu süreci takip ettiler. Öncelikle Karadeniz Sahil Yolu’nda hasar gören Cevizdere köprünün yıkımı yapılıyor. Bu köprü 1960’da yapılmış olan bir köprü… Bütün bu noktadaki tesellimiz bir kardeşimizin ölümü dışında başka ölüm yok. Çok daha farklı ölüm haberleri alabilirdik. Hedefimiz öncelikle hemen köprünün bir an önce ihalesini yapıp, 3-4 ay içinde bitirmek. Bütün bunların çalışmalarını durum tespiti yapıp, adımları süratle atacağız.”

“Fındık konusunda kimsenin rahatsızlığı olmasın”

“Ünye’de bir daha böyle bir felaketi görmek istemiyoruz. Fındık konusunda çalışmaları yürütüyoruz. Kimsenin bir rahatsızlığı olmasın. Hasar tespit çalışmalarını yapıyoruz. Elimizden gelen desteği vereceğiz. Konutlarla ilgili çalışmaları da yürüteceğiz”

Ünye’de yurttaşlara hitab etti

Erdoğan incelemelerinin ardından Ünye’da yurttaşlara hitab etti.Bu millet düştüğü yerden güçlü kalkar. Eyvah dolar yok demeyin ha! Bu işin dolarla molarla ilgisi yok. Onların doları varsa bizim Allah’ımız var. Gelin yastık altı dolarlarınızı çıkarın. Tehdit diliyle bu milleti asla yola getiremezsiniz’ dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

“Tehditten değil hukuktan anlarız”

“Bu millet azizdir, bu millet güçlüdür. bu millet inançlıdır ve bu millet düştüğü yerden çok güçlü kalkar. Bayram sonrası ihaleyle yıkılan köprü 3-4 ay içinde bitirilecek. Eyvah dolar yok demeyin ha! Bu işin dolarla molarla ilgisi yok. Onların doları varsa bizim Allah’ımız var. Ve şunu söylüyorum gelin yastığın altında dolarlar varsa Eurolar varsa çıkarın. Bunları bankalara vererek Türk lirasına çevirelim ve bu anlamda en önemli istiklal savaşını verelim. Bunlar o dilden anlıyor. Bizi tehdit ediyorlar. Tehdit ederek bu milyleti asla yola getiremezsiniz. Biz hukuktan anlarız hukuk dilinden anlarız. ABD’ye sesleniyorum. Siz NATO’daki ortağınızı bir papaza değişiyorsunuz. Biz adaletin gereğini yaparız. Bugüne kadar adaletten taviz vermedik, vermeyeceğiz.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :