4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

TURAN ÇÖMEZ’DEN İKİ İHTİMALLİ ”SARAY KULİSİ”: ”KAZANSALAR DA İKTİDARLARI 2 YILDAN FAZLA SÜRMEZ” YA DA ”BİZ BU İŞİ NE YAPAR EDER ALIRIZ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » TURAN ÇÖMEZ’DEN İKİ İHTİMALLİ ”SARAY KULİSİ”: ”KAZANSALAR DA İKTİDARLARI 2 YILDAN FAZLA SÜRMEZ” YA DA ”BİZ BU İŞİ NE YAPAR EDER ALIRIZ”

Eklenme : 16.11.2022 - 6:15

TURAN ÇÖMEZ’DEN İKİ İHTİMALLİ ”SARAY KULİSİ”: ”KAZANSALAR DA İKTİDARLARI 2 YILDAN FAZLA SÜRMEZ” YA DA ”BİZ BU İŞİ NE YAPAR EDER ALIRIZ”

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski doktoru ve eski AKP’li vekil olan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turan Çömez, katıldığı canlı yayında Saray’dan kulis bilgisi verdi.

Çömez, Erdoğan’ın muhalefetin seçimi kazanma olasılığını göz ardı etmediğini ve yakın çevresine, “Kazansalar da iktidarları 1 buçuk, 2 yıldan daha uzun sürmez” dediğini aktardı.

Çömez, Halk TV’de ‘Kayda Geçsin‘ programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Saray’da ‘Biz bütün bunları yaparsak, seçimi kazanırız’  kanaatinin hakim olduğunu söyleyen Çömez, Erdoğan’ın çok yakın bir arkadaşına, ‘Biz bu işi ne yapar eder alırız‘ dediğini aktardı.

“ERDOĞAN KAYBETME İHTİMALİNİN FARKINDA”

“Erdoğan kaybetme ihtimalinin farkında ama kazanmak için her şeyi yapma kararlılığı da var” diyen Çömez, konuşmasına şöyle devam etti:

  • Yeri gelmişken söyleyeyim, siz gazeteciler ‘kulis bilgisi’ diyorsunuz. Ben de ‘saray bilgisi’ vereyim size. Benim eski dostlarım olduğu için zaman zaman Saray’ın koridorundaki endişeleri, korkuları, planları zaman zaman değerlendiriyoruz arkadaşlarla.
  • Saray’da ‘Biz bütün bunları yaparsak, seçimi kazanırız’ kanaati hakim. Hatta Sayın Erdoğan çok yakın bir arkadaşına, ‘Biz bu işi ne yapar eder alırız’ gibi bir ifadede bulunmuş.
  • Arkadaş da ‘Muhalefetin hiç mi şansı yok?’ diye sormuş kendisine. ‘Belki kazanırlar ama’ demiş, ‘kazanırlarsa da 1 buçuk 2 yıldan daha fazla sürmez onların iktidarı’ gibi bir ifadede bulunmuş.
  • Erdoğan kaybetme ihtimalinin farkında ama kazanmak için her şeyi yapma kararlılığı da var.

İLGİLİ HABER: ESKİ AKP VEKİLİ TURAN ÇÖMEZ 2002’DE BAŞLAYAN SÜREÇTE ERDOĞAN’IN DOKTORU VE ONA EN YAKININDAKİ İSİMLERDEN BİRİYDİ. 2016’DA FETHULLAH’IN DARBE GİRİŞİMİNİN ARDINDAN İNGİLTERE’YE ”ZORUNLU GÖÇ” YAPTI. BEŞ YIL SONRA DÖNDÜ. ŞİMDİ İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN BAŞDANIŞMANI. BUGÜNLERDE İSE ”ESKİ DOSTLUKLARI” ARACILIĞIYLA SARAYDAN KULİS BİLGİLERİ PAYLAŞIYOR MUHALİF KANALLARDA. TABİ KULİS DENDİĞİNDE DİKKATLİ OLMAKTA FAYDA VAR. SARAYLA UZAKTAN YAKINDAN BAĞLANTISI OLMAMIŞ, TANIDIĞI 2 AKP’Lİ VEKİL DIŞINDA BURALARDAN ”DOĞRU BİLGİ” ALMASI MÜMKÜN OLMAYAN KİMİ KÖŞE YAZARLARININ, HABER PROGRAMCILARININ ”SARAYA YAKIN KAYNAKLARIM” İDDİASIYLA PAYLAŞTIKLARI PALAVRALARI BİR KENARA KOYMAK GEREKİYOR. AMA ÇÖMEZ TABİ Kİ BUNLARIN ÇOK DIŞINDA VE AKP’NİN DERİNLERİNDEN GELEN BİR SİYASETÇİ. ÇÖMEZ HALK TV’DE ŞUNLARI SÖYLEMİŞ: ”ERDOĞAN KAYBETME İHTİMALİNİN FARKINDA AMA KAZANMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPMA KARARLILIĞI DA VAR.”

İŞTE BU PAYLAŞIMIN ”KAPSAMA ALANI”NIN GENİŞLİĞİ DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE ”ANAHTAR HDP’NİN ELİNDE” BAŞLIĞI DAHA DA ÖNEM KAZANIYOR…

TÜRKİYE BELİRSİZLİKLERLE DOLU KRİTİK BİR DÖNEME ADIM ATTI, İŞTE BU NOKTADA ANAHTAR HDP’NİN ELİNDE..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları