ŞEKER İŞ SENDİKASI’NIN BAŞKANI İSA GÖK’ÜN BİNDİĞİ MAKAM ARACININ FİYATI, TÜRKİYE’NİN İÇİNE SAPLANDIĞI BATAĞIN DA BİR GÖSTERGESİ. ŞEKER FABRİKALARININ TÜRK İŞ’TEN EN UFAK TEPKİ GÖRMEKSİZİN YOK PAHASINA SATILMASININ NEDENİ ŞİMDİ ORTAYA ÇIKTI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » ŞEKER İŞ SENDİKASI’NIN BAŞKANI İSA GÖK’ÜN BİNDİĞİ MAKAM ARACININ FİYATI, TÜRKİYE’NİN İÇİNE SAPLANDIĞI BATAĞIN DA BİR GÖSTERGESİ. ŞEKER FABRİKALARININ TÜRK İŞ’TEN EN UFAK TEPKİ GÖRMEKSİZİN YOK PAHASINA SATILMASININ NEDENİ ŞİMDİ ORTAYA ÇIKTI.

11.10.2018 - 21:13

ŞEKER İŞ SENDİKASI’NIN BAŞKANI İSA GÖK’ÜN BİNDİĞİ MAKAM ARACININ FİYATI, TÜRKİYE’NİN İÇİNE SAPLANDIĞI BATAĞIN DA BİR GÖSTERGESİ. ŞEKER FABRİKALARININ TÜRK İŞ’TEN EN UFAK TEPKİ GÖRMEKSİZİN YOK PAHASINA SATILMASININ NEDENİ ŞİMDİ ORTAYA ÇIKTI.

Bir sendika başkanı düşünün ki fiyatı 1 milyon lira olan makam aracına binsin.

Bir sendika başkanı düşünün ki ”İşçilerin aidatlarından kesilen paralarla bu arabaya binmeniz doğru mu?” sorusuna ”İşçiden şimdiye kadar hiç tepki görmedik.” desin.

Hacer Boyacıoğlu’nun Hürriyet’te yer alan haberine göre, Türkiye’de son haftalarda tüm kesimler tasarruf önlemlerini tartışırken, şeker işçilerinin örgütlendiği Şeker-İş Sendikasından tartışmalı bir hamle geldi. Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök’ün makam aracı değişti ve piyasa değeri 1 milyon lira olduğu belirtilen lüks bir otomobil alındı. Gök, “Araba arızalandı, mecbur kaldık, aldık” dedi. Sendikanın geliri işçilerin ödedikleri aidatlardan oluşuyor.

DONANIMSIZ 970 BİN TL

Gök için alınan Audi marka A6 Sedan 3.0 Quattro marka aracın donanımsız fiyatı 138 bin 192 Euro düzeyinde bulunuyor. Bu rakam TL bazında 970 bin 318 liraya karşılık geliyor. Donanım eklendikçe otomobilin fiyatı yükseliyor. Trafik bilgilerine göre de aracın trafiğe çıkış tarihi 18 Eylül 2018.

RAKAMI BİLMİYORUM

Şeker-İş Başkanı İsa Gök, Hürriyet’in konuyla ilgili soruları üzerine, “Kullandığım araç arızalandı. Uzun yola gidiyoruz. Hem hızlı hem de güvenli olması gerekiyordu” diyerek araç alımını doğruladı. Ağrı’dan Kars’a pek çok yere gittiklerini belirten Gök, “Rakamı bilmiyorum. Arkadaşlar pazarlık yapıp aldı. Mercedes aldığında da bir yığın dert oluyor, diğer arabalarda da dert bitmiyor. Kars’a, Ağrı’ya, Muş’a her yere gidiyorum. Ne gerekiyorsa o yapıldı, bu konulara mı kalındı” dedi.

 

MAKAM aracı tartışmasıyla gündeme gelen İsa Gök, 2006 yılından bu yana sendikanın genel başkanlığını yapıyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :