1 Ağustos 2021 - Hoş geldiniz

TÜRKİYE GAZETESİ YURTSEVERLİK.COM’UN ”KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI” HABERİNİ BAKIN NASIL ÇARPITTI

Ana Sayfa » GÜNCEL » TÜRKİYE GAZETESİ YURTSEVERLİK.COM’UN ”KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI” HABERİNİ BAKIN NASIL ÇARPITTI

Eklenme : 14.02.2019 - 8:47

TÜRKİYE GAZETESİ YURTSEVERLİK.COM’UN  ”KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI” HABERİNİ BAKIN NASIL ÇARPITTI

12 Şubat’ta CHP SAFLARINDA UZUN YILLAR SİYASET YAPMIŞ ÖNEMLİ İSİMLERDEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI başlığıyla verdiğimiz haberde Eski CHP milletvekilleri Kemal Anadol, Ergün Aydoğan, Bülent Baratalı, Mehmet Boztaş, Şahin Mengü ve Enis Tütüncü’den oluşan bir grubun açıklamalarına yer vermiştik.

Kılılçdaroğlu’na yapılan çağrıda  ”Ülkemizin ekonomik ve siyasal bunalım içinde bulunduğu bir ortamda yapılacak olan bu seçimler demokrasimiz ve yurttaşlarımız için çok büyük önem taşımaktadır. CHP’nin çeşitli dönemlerinde Parlamentoda ve parti organlarında sorumluluk taşımış kişiler olarak verilecek her türlü göreve, hiçbir beklenti söz konusu olmadan hazır bulunduğumuzu bilgi ve takdirlerinize sunuyoruz.” denildikten sonra yani seçim öncesi genel merkeze açık destek verilirken bir öneride bulunulmuştu:

 ”31 Mart 2019 yerel seçimlerine giren tüm partilerin Belediye Başkanı, Belediye ve İl Genel Meclisi adaylarına çağrıda bulununuz. Bunların tümü kendilerinin ve birinci derecedeki yakınlarının taşınır ve taşınmaz varlıklarını açıklamalı ve kamuoyuna beyanda bulunmalıdırlar. Başta AKP, diğer parti adaylarından gelecek yanıtı beklemeden CHP adayları bu onurlu görevi yerine getirmeli, topluma sarsılmaz bir güven vermelidir. Partimize üstün başarılar diler, saygılar sunarız.”

Bu kadar açık bir metni Türkiye Gazetesi ”Eski tüfekler isyan etti” başlığıyla vererek bakın nasıl çarpıttı:

”Mahallî seçimler öncesi sancılı bir süreç geçiren CHP’de istifalar ve tartışlar devam ederken, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hem partinin önemli isimlerinden hem de tabandan baskı giderek artıyor. Son olarak bazı CHP’li eski vekiller, Kılıçdaroğlu’na mektup yazarak rant uyarısında bulundu.
CHP eski milletvekilleri Kemal Anadol, Ergün Aydoğan, Bülent Baratalı, Mehmet Boztaş, Şahin Mengü ve Enis Tütüncü, CHP Kılıçdaroğlu’na mektup yazdı. Mektupta “Belediye başkan adayları kendilerinin ve birinci derecedeki yakınlarının taşınır ve taşınmaz varlıklarını açıklamalı ve kamuoyuna beyanda bulunmalıdırlar” ifadelerine yer verildi. Mektubun özellikle Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Maltepe’de adı yolsuzluk iddialarıyla öne çıkan Ali Kılıç’ı aday göstermesi sonrasında yazılması dikkat çekti. CHP’de ‘ulusalcı kanat’ olarak değerlendirilen eski milletvekilleri Anadol, Aydoğan, Baratalı ve Mengü 2014’te yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında Kılıçdaroğlu’nun istifasını istemişti. 2014 seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun çatı aday gösterilmesi ve seçimleri kaybetmesine tepki gösteren 50 CHP’li vekil ortak bildiriye imza atmıştı.”

Türkiye Gazetesi’nin haberi: https://www.turkiyegazetesi.com.tr/politika/604545.aspx

Yurtseverlik.com’un haberi:  https://yurtseverlik.com/chp-saflarinda-uzun-yillar-siyaset-yapmis-onemli-isimlerden-kilicdarogluna-cagri.html

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları