26 Ekim 2021 - Hoş geldiniz

TÜRKİYE GECE UYURKEN ”BARINAMIYORUZ” DİYEN ÖĞRENCİLER YİNE PARKLARDAN TOPLANDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » TÜRKİYE GECE UYURKEN ”BARINAMIYORUZ” DİYEN ÖĞRENCİLER YİNE PARKLARDAN TOPLANDI

Eklenme : 28.09.2021 - 9:09

TÜRKİYE GECE UYURKEN ”BARINAMIYORUZ” DİYEN ÖĞRENCİLER YİNE PARKLARDAN TOPLANDI

 

Devlet yurtlarında yer bulunamaması, özel yurt ve ev kiralarının fahiş oranlarda artmasını protesto eden üniversitelilerin ‘barınamıyoruz’ eylemleri devam ediyor. İstanbul Kadıköy’deki Moda Parkı’nda sabahlayan gençlerin 8. gününe giren ‘Yurtsuzlar’ nöbetine polis saldırdı.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre gençler sosyal medya hesaplarından, yaklaşık 50 kişinin darp edilerek gözaltına alındığını duyurdu.

İZMİR’DE YAKLAŞIK 30 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

İzmir’de de polis öğrencilerin ‘barınamıyoruz’ nöbetine saldırdı. Polis, şiddet uygulayarak gözaltına aldığı yaklaşık 30 öğrenciyi bindirdiği minibüste de darp etti.

POLİS AMİRİNDEN, HUKUKİ GEREKÇE İSTEYEN GENÇLERE: ŞİMDİ BUNLARI BOŞVERİN

Arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen öğrencilerle polis amiri arasında da ‘hukuk’ tartışması yaşandı. Gençler, ‘burada oturmanız yasak’ diyen amirden nöbetin engellenmesi ve gözaltıların hukuki gerekçesini açıklamasını istedi. Amir ise “Şimdi bunları boş verin, dağılmanız gerekiyor, 5 dakikanız var” dedi.

HASTANE GİRİŞİNDE DE DARP

İzmir’de polis, gözaltına aldığı öğrencileri sağlık kontrolü için götürdüğü İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Eski adıyla Yeşilyurt Devlet Hastanesi) girişinde de darp etti. Gözaltı minibüsündeki öğrenciler bu görüntüleri ‘Gözaltında işkence var’ diyerek sosyal medyada paylaştı. Görüntülere göre polisler yere yatırdıkları öğrenciye şiddet uygulayarak ters kelepçe takıyor. İ

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları