18 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

TÜRKİYE-SURİYE SINIRINA MAYIN DÖŞEMEYE GİDEN ÖZDAĞ’A, SOYLU’DAN YANIT: ”NEYMİŞ SINIRA MAYIN DÖŞEYECEKMİŞ, AKLINI KAYBETMİŞ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » TÜRKİYE-SURİYE SINIRINA MAYIN DÖŞEMEYE GİDEN ÖZDAĞ’A, SOYLU’DAN YANIT: ”NEYMİŞ SINIRA MAYIN DÖŞEYECEKMİŞ, AKLINI KAYBETMİŞ”

Eklenme : 27.06.2022 - 10:38

TÜRKİYE-SURİYE SINIRINA MAYIN DÖŞEMEYE GİDEN ÖZDAĞ’A, SOYLU’DAN YANIT: ”NEYMİŞ SINIRA MAYIN DÖŞEYECEKMİŞ, AKLINI KAYBETMİŞ”

Mültecilere yönelik açıklamalarıyla gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bu kez de sınır güvenliği konusunda yaptığı çıkışla dikkat çekti. Dün yapmış olduğu açıklamada “Hatay’ın Reyhanlı ilçesine gidiyorum. Reyhanlı’da, Türkiye-Suriye sınırına, iktidara geldiğimizde tamamlamak üzere ilk mayını yerleştireceğiz. Buradan tüm dünyaya duyuruyorum” diyen Özdağ’a yanıt ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

Özdağ’ın gündem yaratan bu açıklamalarına İçişleri Bakanı Soylu, “Neymiş, gidecekmiş sınıra mayın döşeyecekmiş. Ya sınırın kilometrelerce uzağına senin girebilmene biz müsaade eder miyiz? Meczup desen meczup, aklını kaybetmiş desen aklını kaybetmiş. Ya ne yapmaya çalışıyorsun? Biz müsaade eder miyiz?” ifadelerini kullandı.

ÖZDAĞ’DAN SOYLU’YA ÇOK SERT YANIT

Zafer Partisi lideri Özdağ’dan da Bakan Soylu’ya yanıt gecikmedi. Bu sabah sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak Soylu’ya yanıt veren Özdağ, çok sert ifadeler kullandı.

Sınıra sembolik olarak mayın yerleştirmekte kararlı olduklarını vurgulayan Özdağ, “Evet, ben şimdi sınıra gidiyorum ve orada sembolik bir adım atacağız. Hadi engelle bakalım. Engelle de görelim seni” diye konuştu.

Bakan Soylu’nun kendisi için kullandığı ifadelere de yanıt veren Zafer Partisi lideri “Değil sen bütün sistemin gelse herhangi bir yabancı servisle doğrudan veya dolaylı hiçbir ilişkim olduğunu gösteremezsin. Çünkü yok. Çünkü devletimiz her şeyi çok iyi biliyor. Ama sen uluslararası suç örgütleriyle ilintili kriminal bir adamsın. Sen zannediyorsun ki sen herkesi izliyorsun. Ya devlet seni kaydediyor oğlum. Anlamadın mı hala sen?” dedi.

 

 

Özdağ şöyle devam etti: ”Evet, ben şimdi sınıra gidiyorum ve orada sembolik bir adım atacağız. Hadi engelle bakalım. Engelle de görelim seni. Sen içişleri değil suç işleri bakanısın. Bir gün de hak ettiğin cezayı da alacaksın. Üstelik bırak artık benle laf yarışına girmeyi ya. Ama boyunun çok uzun olmadığı anlaşılıyor. İçişleri Bakanlığı önüne geldiğimde korkudan dışarı çıkamadın. Tekrar çağırıyorum seni, ne zaman ve nerede istersen. Oflu değil koflu herif seni.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları