TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNE OTURAN FAZIL SAY KONSERİNDE NELER YAŞANDI? KONSERE KALABALIK BİR DAVETLİ TOPLULUĞUYLA GİDEN ERDOĞAN NELER SÖYLEDİ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNE OTURAN FAZIL SAY KONSERİNDE NELER YAŞANDI? KONSERE KALABALIK BİR DAVETLİ TOPLULUĞUYLA GİDEN ERDOĞAN NELER SÖYLEDİ?

19.01.2019 - 6:38

TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNE OTURAN FAZIL SAY KONSERİNDE NELER YAŞANDI? KONSERE KALABALIK BİR DAVETLİ TOPLULUĞUYLA GİDEN ERDOĞAN NELER SÖYLEDİ?

Tartışması günlerdir sürüyordu.

Fazıl Say’ın konserine davet ettiği Erdoğan o gece için nasıl bir karar verecekti?

Ve dün gece merak edilen buluşma gerçekleşti. Erdoğan, dünyaca ünlü sanatçı Fazıl Say’ın davetiyle “Truva Sonatı” konserine katıldı. Konser başlamadan kısa bir süre önce salona giriş yapan Erdoğan, ön sıralarda oturan bakan ve protokolle tek tek tokalaştı ve sohbet etti.

Erdoğan’ın yerini almasının ardından Fazıl Say alkışlarla sahneye geldi.

Konsere Erdoğan’ın davetiyle ABD’li Senatör Lindsey Graham’ın da katıldı.

Say, “Hepinizi selamlıyorum, konserime hoş geldiniz efendim. Bu konserin biletleri yaklaşık üç ay önce bitmiştir. Hayatımın istisnai gecelerinden birini yaşadığımı düşünüyorum” dedi. Salonun oldukça coşkulu olduğu öğrenilirken Erdoğan’ın da alkışlara katıldığı belirtildi.

AYAKTA ALKIŞLADI

Hürriyet’ten Faruk Bildirici’nin haberine göre; Erdoğan da izleyicilerle beraber konser sonunda Say’ı ayakta alkışladı. Sahneye tekrar çağrılan Say’ın “Umarım sanatımı beğenmişsinizdir. Herkese teşekkürler. Sakin bir parça çalarak konseri bitirmek istiyorum. Kızımın doğumunda yaptığım kumru isimli Parça. Ona sevgiler yollayarak çalıyorum…” dedi.

ERDOĞAN SAHNEYE ÇIKTI

Konser sonunda Erdoğan da sahneye çıktı. Sözlerine ‘Sevgili Fazıl’ diyerek başlayan Erdoğan şunları ifade etti:

“Sevgili Fazıl, gerçekten bizlere bu prömiyeri çok farklı takdim ettiler. Tabi şimdi Çanakkale eyvallah, İzmir eyvallah, ama şimdi Ankara, İstanbul lazım. Ve Ankara’yı Kulliyedeki operada yapalım.

Diğerini de İstanbul’da Harbiye merkezde yapalım. Oda güzel bir sunumla İstanbullulara ve Ankaralıları bir daha bir araya getirir. Fakat arkadaşlarım bana bir sürpriz yaptılar. Tabi Aşık Veysel olunca aramışlar taramışlar “benim yarim kara topraktır” bunun plağını bulmuşlar. Şimdi ben de bu plağı sevgili Fazıl’a takdim ediyorum.”

Fazıl Say da CD’lerinden oluşan bir albümü imzalayarak Erdoğan’a sundu.

Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın konserden sonra kulise geçtiği ve 10 dakikaka kadar Fazıl Say ile görüştükten sonra salondan ayrıldıkları belirtildi.

Konsere Erdoğan’ın katılımı nedeniyle konserin yapılacağı salon içi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Davetliler de yüksek güvenlikten geçirilerek içeri alındı. Say, geçtiğimiz günlerde Erdoğan’ı konserine davet etmiş Erdoğan ise “program uyarsa gelebilirim” mesajı vermişti.

Haber Cumhurbaşkanlığının twitter hesabında da ”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte, piyanist ve besteci Fazıl Say’ın Ankara ATO Congresium’daki “Truva Sonatı” konserini izledi. ” a.çıklamasıyla verildi ve aşağıdaki üç fotoğraf kullanıldı.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :