TÜRKİYE’Yİ 14 DAKİKA 55 SANİYEDE ANLATAN BİRAZ RAP BİRAZ ŞARKI: SUSAMAM

Ana Sayfa » HAYATIN İÇİNDEN » TÜRKİYE’Yİ 14 DAKİKA 55 SANİYEDE ANLATAN BİRAZ RAP BİRAZ ŞARKI: SUSAMAM

08.09.2019 - 23:31

TÜRKİYE’Yİ 14 DAKİKA 55 SANİYEDE ANLATAN BİRAZ RAP BİRAZ ŞARKI: SUSAMAM

 

Gerçek adı Sarp Palaur olan Rapçi Şanışer, 17 şarkıcıyla birlikte söylediği Susamam şarkısına çektiği klipte ‘sokak’ bölümünü seslendiren Mirac’ın “HDP ve FETÖ bağlantılı kişilerin şarkıyı paylaşmasından ve bundan nemalanmasından aşırı rahatsızlık duyduğumu belirtmeliyim” sözlerinin ardından açıklama yaptı. Şanışer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Susamam şarkısına gösterilen ilgiden mutlu olduğunu ifade ederken, “Müziğin bir şeyleri değiştirebileceğine olan inancımın ne kadar yerinde olduğunu gördüm. Biz naçizane 20 müzisyen, dünyada ve ülkemizde yolunda gitmediğini düşündüğümüz şeyleri dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Bir kişiyi bile suyu daha verimli kullanmaya, karbon ayak izimizi daha görünmez kılmaya, ‘insana’, ‘hayvana’, ‘hak ve özgürlüklere’ bir miktar daha saygılı olmaya dair düşünmeye itmeyi becerebildiysek ne mutlu bana” ifadelerine yer verdi.

‘ŞARKIMIZI HİÇBİR SİYASİ DÜŞÜNCEYE MAL ETMEYİN’

Rapçi Şanışer, açıklamayı toplu olarak yaptıklarına dikkat çekerek, şunları söyledi: “Toplu olarak yaptığımız açıklamaya ek olarak altını çizerek söylemek durumundayım; lütfen şarkımızı hiçbir siyasi düşünceye tek başına mal etmeyin, hiçbir siyasi düşünceye direkt karşı olduğumuzu varsaymayın. Bunu hem dinleyen dostlardan hem de projede bulunan arkadaşlardan ciddiyetle rica ediyorum. En derim teşekkürlerimi sunuyor, hassasiyetinize güveniyorum.”

NE OLMUŞTU?

Gerçek adı Sarp Palaur olan Rapçi Şanışer, 17 şarkıcıyla birlikte Türkiye gündemindeki meseleri ele alan Susamam isimli 14 dakika 55 saniyelik klip çekmiş, klip kısa sürede Youtube listelerinde ilk sıraya yerleşmişti. Susamam’ın ardından klipte ‘sokak’ bölümünü seslendiren Mirac, Twitter hesabından “SÖYLEMEM GEREKİR. Şarkıda bulunan bir kişi olarak ve tamamen yoksulu, yetimi, mülteciyi, sokağı anlatan biri olarak aşırı uç siyasi kesimlerin, HDP ve FETÖ bağlantılı kişilerin şarkıyı paylaşmasından ve bundan nemalanmasından aşırı rahatsızlık duyduğumu belirtmeliyim” mesajı paylaştı. Mirac tepkiler üzerine “HDP yerine PKK demek daha doğru olacak sanırım, sonuçta HDP hâlâ aktif siyaset yapan bir parti…” ifadelerini içeren ikinci bir mesaj paylaştı. Mirac daha sonra paylaşımlarını sildi.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :