TÜRKÜLER DOĞRU SÖYLER: ”AT BRE HASAN DAĞLAR İNLESİN.” AFRİN’DE SAVAŞMAK İÇİN BAŞVURMUŞTU, AMASYA’YA BEDELLİ GİTTİ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » TÜRKÜLER DOĞRU SÖYLER: ”AT BRE HASAN DAĞLAR İNLESİN.” AFRİN’DE SAVAŞMAK İÇİN BAŞVURMUŞTU, AMASYA’YA BEDELLİ GİTTİ.

21.10.2018 - 16:16

TÜRKÜLER DOĞRU SÖYLER: ”AT BRE HASAN DAĞLAR İNLESİN.” AFRİN’DE SAVAŞMAK İÇİN BAŞVURMUŞTU, AMASYA’YA BEDELLİ GİTTİ.

Geçmişte Afrin’de savaşmak için gönüllü olan MHP’nin eski Bolu il başkanı, bedelli askerlik için Amasya’nın yolunu tuttu.

32 yaşındaki Adem Evcil, Bolu il başkanlığı yaptığı dönemde ‘Zeytin Dalı’ operasyonu için MHP teşkilatını toplayarak ses getiren bir kampanyaya imza atmıştı. İl yönetimindeki isimlerle basın açıklaması yapan Evcil, Milli Savunma Bakanlığı’na kendilerini Afrin’e göndermesi için çağrıda bulunmuştu.

Evcil, bakanlığa gönderdiği dilekçede de şunları yazmıştı: “20.01.2018 tarihinde başlayan ‘Zeytin Dalı’ operasyonu ve bundan sonraki tüm operasyonlara ihtiyaç duyulması halinde katılmak istiyorum. Bir Türk Milliyetçisi olarak dedelerimin yaptığı gibi Türkiye’ye saldıran dış güçlere karşı üzerime düşen görevi yapmaya hazırım.”

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre MHP’li yönetici askerlik görevini yapmamış. Bedelli askerlikten yararlanmak için başvuruda bulunup olumlu yanıt alan Evcil geçen hafta Amasya’ya gitmiş.

Evcil, askere gidişini sosyal medya hesabından bedelli askerlikten bahsetmeden şöyle duyurmuş: “27 Ekim’e kadar şehir dışındayım, arayıp ulaşamayan tüm dostlarımıza duyurulur.”  
Yani neye niyet neye kısmet.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :