23 Mart 2023 - Hoş geldiniz

TUZAK BOŞA ÇIKTI..İMAMOĞLU VE YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA: ”GENEL BAŞKANIMIZ KILIÇDAROĞLU’NUN İRADESİ DIŞINDA HAREKET ETMEYECEĞİMİZİ BELİRTMİŞTİK

Ana Sayfa » GÜNCEL » TUZAK BOŞA ÇIKTI..İMAMOĞLU VE YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA: ”GENEL BAŞKANIMIZ KILIÇDAROĞLU’NUN İRADESİ DIŞINDA HAREKET ETMEYECEĞİMİZİ BELİRTMİŞTİK

Eklenme : 04.03.2023 - 8:31

TUZAK BOŞA ÇIKTI..İMAMOĞLU VE YAVAŞ’TAN AÇIKLAMA: ”GENEL BAŞKANIMIZ KILIÇDAROĞLU’NUN İRADESİ DIŞINDA HAREKET ETMEYECEĞİMİZİ BELİRTMİŞTİK

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘adaylık’ çağrısının ardından beklenen açıklamayı yaptı.

İBB Başkanı İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur.”

Mansur Yavaş’ın paylaşımı ise şu şekilde:

“Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir.”

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına ‘ret oyu’ verdiklerini açıklamış, anketlerde ismi öne çıkan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu önerdiklerini ancak Millet İttifakı’nda bu önerinin kabul edilmediğini söylemişti.

İki lidere çağrı yapan Akşener şunları kaydetmişti:

“Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız. 85 milyonun geleceğini tehlikeye atmayacağız. Cumhuriyetimizin yeni asrını göz göre hiç etmeyeceğiz. Milletimizin kazanma ümidini yok etmeyeceğiz.

Sayın Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’na çağrıda bulunmak istiyorum. Değerli başkanlarım, siz milletin iradesi ile seçildiniz. Tüm engellere rağmen çok çalıştınız. Milletimizi enkazından altında bile yalnız bırakmadınız. Milletimiz sizi göreve çağırıyor. Bu vazife reddedilemez, görmezden gelinemez bir vazifedir. Bu çağrının sahibi millettir. Bu karar milletindir. Bu saatten sonra bizlere düşen bir seçim yapmaktır. Ya şanlı mücadelede milyonlarla yürüyeceğiz ya da trajik hikayede figüranlık yapacağız. Ya tarih yazacağız ya tarih olacağız.”

 

İLGİLİ HABER: ARTIK AKŞENER’İN BÜTÜN YOLLARI SARAYA ÇIKAR. ÇOK BASİT BİR TAHMİN: İYİ PARTİ CEPHESİ BU SON ÇIKIŞTA YAVAŞ’IN VE İMAMOĞLU’NUN ADAYLIK ÇAĞRILARINA EVET DEMEYECEKLERİNİ BİLMİYORLAR MIYDI? BUNU İYİCE KARARA BAĞLAMADAN ALTILI MASAYI DAĞITMA GİRİŞİMİ ARKADA BAŞKA PLANLARIN OLDUĞUNU GÖSTERMİYOR MU? ÜSTELİK BU PLAN UZUN SÜREDEN BU YANA DİPTEN DİBE İŞLENMİŞ BİR OYUN OLARAK DURMUYOR MU KARŞIMIZDA? ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILIYOR Kİ, BAŞINDAN BU YANA İMAMOĞLU’NU VE YAVAŞ’I CUMHURBAŞKANILIĞI ADAYLIĞI KONUSUNDA SÜREKLİ TAHRİK EDEN CEPHENİN DE KİMLİĞİ ŞİMDİ DAHA NET OLARAK ÇIKTI ORTAYA. İYİ PARTİ KURMAYLARI DÜN YAPTIKLARI AÇIKLAMADA EĞER BU İKİ BAŞKAN ADAYLIK ÖNERİSİNE HAYIR DERLERSE ”B PLANLARI” NIN OLDUĞUNU SÖYLEMİŞLER. B PLANI ARTIK BÜTÜN AÇIKLIĞI İLE KARŞIMIZDA: SARAY…

 

AKŞENER’İN GÖZDEN KAÇAN ASIL HEDEFİ NE? MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU TUZAĞA MI ÇEKİLİYOR?

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları