TV8’DE YAYIMLANAN MASTERCHEF PROGRAMININ, PAPAĞANINA İŞKENCE YAPARKEN GÖRÜNTÜLEN VE AKIL HASTANESİNE SEVK EDİLEN YARIŞMACISI, ASLINDA EKRANLARI İŞGAL EDEN ANLAYIŞIN BİR SİMGESİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » TV8’DE YAYIMLANAN MASTERCHEF PROGRAMININ, PAPAĞANINA İŞKENCE YAPARKEN GÖRÜNTÜLEN VE AKIL HASTANESİNE SEVK EDİLEN YARIŞMACISI, ASLINDA EKRANLARI İŞGAL EDEN ANLAYIŞIN BİR SİMGESİ

18.12.2018 - 14:19

TV8’DE YAYIMLANAN MASTERCHEF PROGRAMININ, PAPAĞANINA İŞKENCE YAPARKEN GÖRÜNTÜLEN VE AKIL HASTANESİNE SEVK EDİLEN YARIŞMACISI, ASLINDA EKRANLARI İŞGAL EDEN ANLAYIŞIN BİR SİMGESİ
TV 8’de yayınlanan Yemekteyiz ve MasterChef yarışması ile adını duyuran Murat Özdemir Instagram hesabından papağana yaptığı işkenceyi paylaştı. İşkence videosu pek çok kullanıcı tarafından tepkiyle karşılanınca gözaltına alındı. Murat Özdemir adliyeye getirilişi sırasında basın mensuplarının soruları üzerine “Elimi ısırdı. Ben bir şey yapmadım” diyen Özdemir’in, emniyetteki ifadesinde de “Alkol aldım, ne yaptığımı bilmiyorum” dediği öğrenildi.

Adını, TV 8’de yayınlanan ‘Yemekteyiz’ ve ‘MasterChef’ yarışmalarıyla duyuran Murat Özdemir’in evindeki papağana işkence yaptığı videoyu sosyal medyada paylaşması infiale neden oldu. Kısa sürede yayılarak vatandaşların tepkisine yol açan video sonrasında Beşiktaş İlçe Asayiş Büro Amirliği ekipleri Murat Özdemir’i Ortaköy’de bulunan evinde gözaltına alırken, papağana ise Tarım İl Müdürlüğüne teslim edilmek üzere el konuldu.

Dün akşam saatlerinde gözaltına alınarak Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’ne getirilen Özdemir, burada yapılan işlemlerinin ardından sabah saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevkedildi. Ters kelepçeli olarak adliye binasına getirilen Özdemir, basın mensuplarının soruları üzerine “Elimi ısırdı. Ben bir şey yapmadımö dedi. Özdemir, sorgusu yapılmak üzere savcılığa götürüldü.

ALKOL ALDIM NE YAPTIGIMI BİLMİYORUM

Geceyi Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’nde geçiren Murat Özdemir’in “Katıldığım yarışmada haksız yere diskalifiye edildim. Daha sonra kendimi toparlayamadım. Psikolojim bozuldu. Dün de alkol aldım. Onun da etkisiyle ne yaptığımı bilmiyorum” dediği öğrenildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medyada yayınlanan papağana işkence videosu hakkında, “İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de bakanlık olarak girişimlere başladık” açıklamasını yaptı. Bakan Pakdemirli’nin talimatının ardından şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınarak tedavisine başlanıldı.

Bu arada Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince dün gözaltına alınan Özdemir’in, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndaki sorgusu sona erdi. Başsavcılık, Özdemir hakkında 5199 Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14. ve 28. maddeleri gereğince ‘hayvana eziyet’ eylemi sebebiyle idari yaptırım kararı uygulanmasına hükmetti. Savcılık, şüpheli Özdemir’in akıl sağlığı yönünden incelenmesine karar verdi.

Polis memurlarına teslim edilen Özdemir, kamu düzeni ve güvenliği, suçun önlenmesi, kamu düzen ve güvenliğinin sağlanması amacıyla akıl sağlığı yönünden idari olarak gereğinin yapılması istemiyle İstanbul Valiliği’ne götürüldü. Özdemir hakkında sağlık raporunun sonucuna göre adli işlemlere devam edileceği öğrenildi.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :