25 Haziran 2021 - Hoş geldiniz

ÜÇ AY İÇİNDE KURULTAY KESİN- ŞADAN ŞİMŞEK

Ana Sayfa » İÇ ve DIŞ SİYASET » ÜÇ AY İÇİNDE KURULTAY KESİN- ŞADAN ŞİMŞEK

Eklenme : 07.07.2018 - 17:50

ÜÇ AY İÇİNDE KURULTAY KESİN- ŞADAN ŞİMŞEK

24 Haziran seçimlerinde sandıklara sahip çıkamayan, seçim çalışmalarını organize edemeyen, açıkladıkları seçim sonuçlarını değil, YSK’nın birleştirilmiş tutanaklar açıklanmadan seçim sonuçlarını kabul eden bir genel başkan ve parti yönetiminin koltuklarında oturma süresi dolmuştur.

Göreve geldiği günden beri yapılan seçimlerde, sağdaki siyasetçilerden medet uman, medyatik kişileri milletvekili seçtiren, marjinal kişilerle siyaset yapmaya çalışan, 2014 yılında Cumhurbaşkanı adaylığına parti ile dokusu bağdaşmayan kişiyi göstererek partililere dikte ettiren, referandumlarda ve seçimlerde durmadan kaybeden, bir genel başkan ve parti yönetiminin miadı dolmuştur.

Önümüzde bulunan yerel seçimlerde bu parti yönetimi ile alınacak oy bellidir. CHP’si iktidar olmak istiyorsa. Yapısal değişikliklere gitmek, ilk kuruluşundaki Cumhuriyet Halk Fıkrası felsefesine dönmesi gereklidir. Aksi halde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ gibi CHP’sinin kalesi olan yerlerde Belediye başkanlıklarını almakta çok zor bir yerel seçim geçer.

Ülkemizin kurucu iradesi dediğimiz CHP’sinin çizgisinden uzaklaştıran, yaptığı çalışmalarla, beyanlarla, sözlerle halk nezdinde güvenini, inandırıcılığını yitiren bir yönetiminin görevinin başında kalma isteğini anlamış değilim.
Ülke yönetiminde 16 yıldır Ana muhalefette bulunan CHP’sinin beceriksiz yöneticileri ile geldiği nokta budur. Parti yönetiminde bulunan kişilere baktığımızda halkımız, parti üyeleri dilinden konuşan, kalbinin en derinliklerinde şahsi değil, halkı düşünen kaç kişi var?

CHP Genel Başkan ve Parti Yönetimi istedikleri kadar toplantılarında kurultay değil, koltuk kararı ne olursa olsun. Ok yaydan çıkmıştır 3 ay içinde kurultay yapılacağı kesindir.

CHP Genel Başkan ve Parti Yönetiminin bunları dikkate alarak karar vererek, görevlerini bırakmalarını, 2023 yılında CHP İktidarında bir Türkiye’nin önünü açmalarını halkımız beklemektedir.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları