UÇAN SARAY’A TEPKİLER DEVAM EDİYOR: ”HEM DÜNYA LİDERİYİM DİYORSUN, HEM DE HİBE UÇAK ALIYORSUN. DEVLETİN MALIYMIŞ. O ZAMAN BIRAK VATANDAŞ BİNSİN.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » UÇAN SARAY’A TEPKİLER DEVAM EDİYOR: ”HEM DÜNYA LİDERİYİM DİYORSUN, HEM DE HİBE UÇAK ALIYORSUN. DEVLETİN MALIYMIŞ. O ZAMAN BIRAK VATANDAŞ BİNSİN.”

17.09.2018 - 22:09

UÇAN SARAY’A TEPKİLER DEVAM EDİYOR:  ”HEM DÜNYA LİDERİYİM DİYORSUN, HEM DE HİBE UÇAK ALIYORSUN. DEVLETİN MALIYMIŞ. O ZAMAN BIRAK VATANDAŞ BİNSİN.”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 2018-2019 eğitim-öğretim sezonunun açılışı nedeniyle Ankara’nın Pursaklar ilçesindeki Ülker İlkokulu’nu ziyareti sırasında bir basın mensubunun, “Katar şeyhinin uçak hediyesi ile ilgili bir tartışma vardı. Sayın Erdoğan dün şu ifadeye kullandı, ‘Benim değil devletin malı.’ Neler söyleyeceksiniz?” şeklindeki sorusuna da şu şekilde cevap verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir şeyhten hibe uçak alacak kadar küçülmemeli. Ben Türkiye’nin çıkarlarını ve onurunu savunduğum için beni rahatsız ediyor. Hem diyorsun ‘Dünya lideriyim’, hem kalkıp Katar şeyhinden hibe uçak alıyorsun. Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı hibe uçakla gezer mi? Devletin malıymış. Ne demek devletin malı? Devletin malıysa bırak vatandaş binsin o zaman. Vatandaş binebiliyor mu? Binemiyor. Kimseyi kandırmasın, gerekçe de uydurmasın.”

CHP Denizli İl Başkanlığı’nı ziyaret eden CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP’nin İş Bankası’ndaki hissesiyle ilgili açıklamasını hatırlatarak, konunun İş Bankası olmadığını ifade etti.

“Üzeri kapatılmak istenen uçan sarayı hatırlatalım. Kışlık saray yetmedi, yazlık saray geldi. Bunlar yapılırken işçiler öldü, dağlar talan edildi, ağaçlar kesildi. Rantçı anlayış perçinlendi. Şimdi bu yetmedi, bir de uçanı geldi. Hibe mi edildi, satın mı alındı, hiç fark etmez. Nihayetinde bu ülkenin vatandaşları kaynak sıkışıklığı nedeniyle ücretine el atılmışken, işinden ediliyorken, işinde can veriyorken, bir iktidarın yapması gereken en temel şey bu uçağı satmaktır. Bu ülkenin paraya ihtiyacı varsa, uçan saraylar hibe edilirken, ‘Ben almadım hibe ediliyor’ anlayışıyla değil, ‘Gelmiştir satıyorum, parasını krize karşı kullanıyorum’ diyen bir iktidara ihtiyacımız var. İş Bankası tartışması bunun üzerine, siyasetin örtmeye çalıştığı örtüdür. Örtülmesine izin vermeyeceğiz.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :