6 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

ÜÇÜNCÜ ULUSLARARASI DİSTOPYA FİLM FESTİVALİ HAZİRANDA BAŞLIYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ÜÇÜNCÜ ULUSLARARASI DİSTOPYA FİLM FESTİVALİ HAZİRANDA BAŞLIYOR

Eklenme : 08.05.2023 - 9:47

ÜÇÜNCÜ ULUSLARARASI DİSTOPYA FİLM FESTİVALİ HAZİRANDA BAŞLIYOR

3’üncü Uluslararası Distopya Film Festivali bu yıl 1-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları ve BKM Mutfak’ın iş birliğiyle düzenlenen festivalin Program Direktörü Kerem Akça, bu yılki festivalde ‘Onur Ödülü’nün oyuncu Zerrin Tekindor’a, ‘Yükselen Değer Ödülü”nün ise Avusturyalı Yönetmen Norbert Pfaffenbichler’e verileceğini açıkladı.

JÜRİ BAŞKANI YÖNETMEN REİS ÇELİK

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması’nın jüri başkanlığını yönetmen Reis Çelik’in üstleneceğini ifade eden Akça, “Jüri üyeleri oyuncu Vildan Atasever, oyuncu Hatice Aslan, görüntü yönetmeni Barış Aygen ve sinema yazarı Fırat Sayıcı’dan oluşacak” dedi.

Uluslararası Kısa Film ana jürisinde ise yönetmen Kıvanç Sezer, oyuncu Selin Yeninci, oyuncu Umut Karadağ, müzisyen Saki Çimen ve Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilay Ulusoy’un yer alacak.

REKOR SAYIDA BAŞVURU

Geçen yıl gibi bu yıl da festivale rekor sayıda başvuru geldiğini aktaran Akça, festivalin sinemaseverler için verimli geçmesi temennisinde bulundu.

Başkanlığını Hatice Aşkın’ın yaptığı festival kapsamında seyirciyle buluşacak Uluslararası Uzun Metraj Filmler ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Senaryo’, ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve ‘En İyi Erkek Oyuncu’ dallarında yarışacak.

Uluslararası Kısa Metraj Film yarışma bölümündeki filmler de ‘En İyi Film’ ve ‘Jüri Özel Ödülü’ için jüri karşısına çıkacak.

Festivalde yüzlerce film arasından elenerek finale kalan uzun metraj filmler ise ‘Be Right Back’, ‘Dry Ground Burning’, ‘First Age’, ‘Hayatımın Son 5 Günü’, ‘Phi 1.618’, ‘Plan 75’ ve ‘Vesper’ olarak belirlendi.

‘Agnus Dei’, ‘Money Man’, ‘Silent City’, ‘Still Here’ ve ‘Three Shadows’ da finale kalan uluslararası kısa filmler arasında yer alıyor.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları