4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

UĞUR DÜNDAR’DAN ”SADAT REKLAMI” AÇIKLAMASI: ”HİÇBİR İLGİM, BİLGİM YOK..”

Ana Sayfa » GÜNCEL » UĞUR DÜNDAR’DAN ”SADAT REKLAMI” AÇIKLAMASI: ”HİÇBİR İLGİM, BİLGİM YOK..”

Eklenme : 15.01.2023 - 13:09

UĞUR DÜNDAR’DAN ”SADAT REKLAMI” AÇIKLAMASI: ”HİÇBİR İLGİM, BİLGİM YOK..”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tv100’de Uğur Dündar’ın sorularını yanıtladı. Yayın sırasında ekranda SADAT’ın reklamı verilmesi ise dikkatlerden kaçmadı. Söz konusu reklamda, SADAT’ın “Stratejik danışmanlık, eğitim ve lojistik…” gibi çeşitli hizmetlerinin sıralandığı görüldü.

Öte yandan ekranlarda verilen SADAT reklamının haberleştirilmesine, SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi’nden tepki geldi. Tanrıverdi, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Diken’e göre SADAT reklamı Cumhurbaşkanı aday adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim vaadlerinden daha mı önemli?” ifadelerini kullandı.

UĞUR DÜNDAR: SADAT REKLAMI YÖNETİMİN MÜDAHALESİYLE KALDIRILDI

Kılıçdaroğlu’nu konuk eden gazeteci Uğur Dündar, yayın sırasında verilen Uluslararası Savunma Danışmanlık A.Ş. (SADAT) reklamının yönetimin müdahalesiyle kaldırıldığını söyledi.

Dündar, programın yayını bittikten sonra Twitter’dan şunları yazdı: “Programın içine alınan reklâmlar konusunda hiçbir bilgim, ilgim yok. Reklâm bölümü bir aydır kullanılan Sadat reklamını, yaklaşık 3 saati bulan bizim programın yayınında sadece 8 saniye kullanmış. Televizyon yönetiminin müdahalesiyle kaldırılmış. Ve tekrar ekrana getirilmemiş.”

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALMIŞTI

Tanrıverdi, bugün Kılıçdaroğlu ve Akşener’i hedef alarak, “Akşener’i dava ettik, Kılıçdaroğlu’nu ise bahçemizden geri gönderdik” sözlerini sarf etmişti.

Tepki çeken reklamın söz konusu açıklamanın ardından yayınlanması da dikkat çekti.

KILIÇDAROĞLU KAPISINA GİTMİŞTİ

CHP lideri Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin kurucusu olduğu SADAT’ın merkezine gitmiş, burada Erdoğan’a seslenerek ve seçimi gölgeleyecek bir şey olursa sorumlunun SADAT ve Saray’ın kendisi olduğunu söylemişti. CHP lideri ayrıca, “Burası aynı zamanda terörist yetiştiren bir kuruluş” demiş ve iddialar Türkiye gündemine oturmuştu.

13 Mayıs 2022’deki ziyaretinde SADAT’ın önünde konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti:

“Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara teslim edilmeyecektir. Seçim güvenliği önemlidir. Şu anda önünde bulunduğumuz SADAT bir paramiliter kuruluştur. Ve düne kadar Erdoğan’ın danışmanlığını yapıyordu bunlar. Bu kuruluşun hedefleri arasında gayri nizami harp eğitimi var. Dikkatini çekmek isterim kamuoyunun, gayri nizami harp eğitimi var. Yani, sabotaj, baskın, pusu kurma, tahrip, suikast ve tethiş. Arapça ‘terör’ ‘tethiş’ olarak tanımlanıyor, Türkçesi de terör”

“Seçimi gölgeleyecek herhangi bir şey olursa sorumlusu burası ve Saray’dır. Burası aynı zamanda terörist yetiştiren bir kuruluş. Bugün Türkiye’yi milyonlarca Suriyeli gelmiş ise, bunların gelişinde en büyük rolü oynayan SADAT’tır. Erdoğan’a sormak isterim sen bu kuruluşu hangi gerekçeyle danışman yaptın. Hangi gerekçeyle çalıştın?”

İLGİLİ HABER:

TV 100’DE UĞUR DÜNDAR VE KEMAL KILIÇDAROĞLU YAYININDA EKRANA ÇIKAN ””SADAT” REKLAMINI KİM PLANLADI?……………

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları