21 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

UKRAYNALI OYUNCU OKSANA SHVETS RUS BOMBARDIMANINDA HAYATINI KAYBETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » UKRAYNALI OYUNCU OKSANA SHVETS RUS BOMBARDIMANINDA HAYATINI KAYBETTİ

Eklenme : 19.03.2022 - 16:49

UKRAYNALI OYUNCU OKSANA SHVETS RUS BOMBARDIMANINDA HAYATINI KAYBETTİ

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali devam ederken, oyuncu Oksana Shvets, Rusların Kiev’de bombaladığı apartmanda hayatını kaybetti. Sanatçının perşembe sabahı, başkent Kiev’in güneydoğusunda yer alan 16’ncı kattaki dairesinde, uykusu sırasında, yatak odasının penceresini hedef alan bir roket sonucu öldüğü belirtildi.

Ukrayna’nın en seçkin tiyatro oyuncularından biri olan 67 yaşındaki Shvets, geçen ay savaşın başlamasına kadar sahnelerdeydi. Ivan Franko Tiyatro’sundan mezun olan Shvets, 1980 yılından itibaren Kiev Academic Young Theatre’in üyelerinden biriydi. Oyuncu aynı zamanda Ukrayna’nın en prestijli ödüllerinden biri olan ‘Ukrayna’nın Onur Sanatçısı’ ödülüne sahipti. İlk kez Kiev Ulusal Akademik Gençlik Tiyatrosu ile kariyerine başlayan Shvets, aktivist yapısı ve politik tutumuyla da tanınıyordu.

‘BUNA İNANMAK ÇOK ZOR’

NTV’nin haberine göre, dört yıldan fazla bir süredir Shvets ile birlikte sahneye çıkan 66 yaşındaki Anatoly Petrov, tecrübeli oyuncunun ölümünün ardından “Son performansının sonunda selamlarımızı alırken, onunla ilgili son anımın güzel, narin elini tuttuğuna inanmak zor” dedi.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları