28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

ÜMİT ÖZDAĞ: BİR SUİKAST İHBARI BANA İKİ DEĞİŞİK KANALDAN GELDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ÜMİT ÖZDAĞ: BİR SUİKAST İHBARI BANA İKİ DEĞİŞİK KANALDAN GELDİ

Eklenme : 17.11.2022 - 9:47

ÜMİT ÖZDAĞ: BİR SUİKAST İHBARI BANA İKİ DEĞİŞİK KANALDAN GELDİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, katıldığı televizyon programında kendisine ‘suikast’ düzenlenmesine yönelik bilgilere ulaştığını ve bu bilgiyi Milli İstihbarat Teşkilatı ile paylaştığını açıkladı.

“BİR SUİKAST İHBARI İKİ DEĞİŞİK KANALDAN GELDİ”

Özdağ, “Bana yönelik olarak bir suikast ihbarı, bilgisi iki değişik kanaldan geldi. Ben de bu bilgiyi Milli İstihbarat Teşkilatı müsteşarına, şimdi başkanına geçen ay resmi bir yazıyla parti kanalından yolladım. Bana gelen bilgiler bunlardır. ‘Devlet içerisinden yapılan bir çalışmayla, bana karşı bir suikast düzenleneceği bilgisi tarafıma ulaştı’ dedim ve detayları genel sekreterimizin imzalı mektubuyla yolladık. Devlet kayıtlarına girmesi için yolladık” diye konuştu.

“GENEL SEKRETER EMNİYETE İFADEYE ÇAĞRILDI”

Sözcü’de yer alan habere göre Özdağ, “Ama öğreniyoruz ki 10 gün önce Milli İstihbarat Teşkilatı bu mektubu savcılığa iletmiş. Savcılık da bir polis tahkikatı için polise iletmiş, Ankara Emniyet Müdürlüğü güvenlik şubesi, partimizin genel sekreterini ifade için çağırdı. Sayın genel sekreter de bana sordu. Ben kendisine ‘Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ifade vermemesi gerektiğini, ifadeyi doğrudan savcıya vermesi gerektiğini’ söyledim avukat arkadaşlarla konuştuktan sonra. İfade savcılığa verilecek” dedi.

“BU 2 ELEMAN BANA SUİKAST DÜZENLEYECEK ELEMANLARMIŞ”

Özdağ, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Mektubu Milli İstihbarat Teşkilatı’na ilettikten sonra yapılan bir operasyonda bir terör örgütünün 9 elemanı ele geçirildi. 2 elemanına da yol verildi bilgisi bize ulaştı. Bu 2 eleman, bana suikast düzenleyecek elemanlarmış. Demek ki Milli İstihbarat Teşkilatı’na yazmış olduğumuz mektup hedefine ulaştı.”

 

İLGİLİ HABER: NE DEDİK?

TÜRKİYE BELİRSİZLİKLERLE DOLU KRİTİK BİR DÖNEME ADIM ATTI…AMA GÖREV ÜLKEDEKİ BÜTÜN SİYASİ OLUŞUMLARA, DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZI KURULUŞLARA DÜŞÜYOR..

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları