4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AHMET DAVUTOĞLU’NA: ”SEN SUSTUĞUN İÇİN İNSANLAR ÖLÜYOR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AHMET DAVUTOĞLU’NA: ”SEN SUSTUĞUN İÇİN İNSANLAR ÖLÜYOR”

Eklenme : 15.11.2022 - 9:15

ÜMİT ÖZDAĞ’DAN AHMET DAVUTOĞLU’NA: ”SEN SUSTUĞUN İÇİN İNSANLAR ÖLÜYOR”

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırının gerçekleştiği yere giden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “İçişleri Bakanı Soylu’nun açıklamalarıyla benim edindiğim bilgiler farklı” dedi.

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Taksim’de patlamanın olduğu yeri ziyaret etti. İstihbaratın 15 gün öncesinden bu bölgede bir yoğunlaşma tespit ettiğini belirten Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu söyledi.

Ahmet Davutoğlu, sen sustuğun için insanlar ölüyor”

Ümit Özdağ, sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Taksim’de yaptığı açıklamayı Twitter hesabından paylaşan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

Biz Zafer Partisi olarak,  yeni bir Haziran-Kasım Dönemi yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Ahmet Davutoğlu, sen sustuğun için insanlar ölüyor. Korkma, çık Haziran, Kasım arasında ne oldu anlat! Utanmadan 6’lı masada oturma. Bak ben ölümü göze aldım, Türk Milleti’ne karşı sorumluyuz!” 

“Zafer Partisi’nin, Suriye’nin Türkiye için bir güvenlik tehdidi olduğu uyarılarının ne kadar doğru olduğu bir kez daha ortaya çıktı” diyen Özdağ, “Güya Türkiye’nin kontrolündeki Afrin’den çıkıp gelen biri Türkiye’nin göbeğinde bomba patlatıyor. Bu sırada İçişleri Bakanı da Türkiye’nin Erbil’e, Şam’a, Bağdat’a da güvenlik getireceği iddialarında bulunuyor. İstanbul’da güvenlik sağlayamayanların komşu ülkelerde güvenlik sağlayacağı rüyaları görmesi kadar trajik bir şey olamaz” dedi.

Tehdidin bununla da sınırlı olmadığını belirten Özdağ, Suriye sınırındaki belirli bölgelere kontrolün Heyet Tahrir el-Şam ve El Nusra’nın tamamen denetimine girdiğini belirtti.

15 günden bu yana devletin bütün istihbarat ve güvenlik sistemlerinin bu bölgede bir yoğunlaşma saptadığını belirten Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgilerle kendisine ulaşan bilgilerin farklı olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Patlama sırasında kendisi Suriye’de olan Süleyman Soylu’nun bir açıklama yaptığını, bazı imalarda bulunduğunu duyduk… Gerçekten Süleyman Soylu’nun ifade ettiği gibi bu hadisenin arkasında bahsettiği devlet mi var? Yoksa bir başka devlet ile mi bağlantı var? Önümüzdeki günlerde bunun ortaya çıkacağını göreceğiz. Çünkü benim edindiğim bilgi Süleyman Soylu’nun kamuoyuyla paylaştığı bilgiden oldukça farklı gözüküyor.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları