28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

NEBATİ ASGARİ ÜCRETLİYİ, EMEKLİYİ, MEMURU BÖYLE TANIMLADI: ”DAR GELİRLİYE, FAKİR FUKARAYA VERMEK BEREKET GETİRİR”

Ana Sayfa » EKONOMİ » NEBATİ ASGARİ ÜCRETLİYİ, EMEKLİYİ, MEMURU BÖYLE TANIMLADI: ”DAR GELİRLİYE, FAKİR FUKARAYA VERMEK BEREKET GETİRİR”

Eklenme : 12.12.2022 - 17:05

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ekonomi yazarı Vahap Munyar’a açıklamalarda bulundu.

Asgari ücret ve memur zamlarına ilişkin konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de ne verilse haklarıdır. Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati önce “Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de ne verilse haklarıdır” dedi, sözlerinin devamında ise hem bu kesimlerin yoksulluğunu kabul ederek hem de yurttaşın hakkına ‘sadaka’ muamelesi yaparak, “Dar gelirliye, fakir fukaraya vermek bereket getirir” cümlesini kurdu.

Nebati ile yaptıkları sohbeti köşe yazısında aktaran Vahap Munyar, AKP’li Bakan’ın “Vatandaş enflasyonda ‘baz etkisi’ne değil, cebine bakar. Matematiksel düşüş göreceğiz ama hissedilecek gerileme de olacak” ifadelerini kullandığını yazdı.

Konuşmasında yeni yılla birlikte yapılacak ücret zamları hakkında da açıklamalarda bulunan Nebati, asgari ücretliyi, memuru ve emekliyi ‘fakir fukara’ olarak nitelendirdi; bunlara verilecek zamma ‘sadaka muamelesi’ yaptı.

İLGİLİ HABER: TAM BİR REZİLLİK. SONUNDA. NEBATİ BUNU DA DEDİ..KENDİ YARATTIKLARI EKONOMİK ÇÖKÜNTÜNÜN ALTINDA KALAN ASGARİ ÜCRETLİLERİ, EMEKLİLERİ, DAR GELİRLİLERİ, MEMURLARI FAKİR FUKARA OLARAK TANIMLADI. BUNUN NEDENLERİNDEN BİRİ KUŞKUSUZ TÜRK İŞ’İN İNANILMASI GÜÇ BİR PERVASIZLIKLA ÜLKENİN YÜZDE 60’INI OLUŞTURAN ASGARİ ÜCRETLİLERİ VE BU SEVİYEDE MAAŞ ALAN ÇALIŞANLARI ”BUNLAR BİZİM İŞÇİMİZ DEĞİL” DİYEREK ORTA YERDE BIRAKMASI. DAHA ÖNEMLİSİ NEBATİ’YE BU SÖZLERİ SÖYLEME CESARETİNİ VEREN DE ASGARİ ÜCRETİ AÇLIK SINIRI OLARAK AÇIKLAYAN VE BUNU İKTİDARA VE İŞVERENE ALTIN TEPSİDE SUNAN TÜRK İŞ BAŞKANI ERGÜN ATALAY’İN TAVRI…

TÜRK İŞ MİLYONLARCA ASGARİ ÜCRETLİYİ NASIL ATEŞE ATTI? BÜYÜK, KİRLİ OYUNU TEK TEK AÇIKLIYORUZ…

 

Özdağ şu ifadeleri kullandı:

Ekonomist Yalçın Karatepe ise paylaşımında, Bakan Nebati’nin sözlerini itiraf olarak nitelendirdi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları