UTANMAK, O DA NEYMİŞ?- NASUHİ GÜNGÖR KENDİ YAZDIĞI KİTABI YALANLADI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » UTANMAK, O DA NEYMİŞ?- NASUHİ GÜNGÖR KENDİ YAZDIĞI KİTABI YALANLADI.

30.05.2018 - 21:11

UTANMAK, O DA NEYMİŞ?- NASUHİ GÜNGÖR KENDİ YAZDIĞI KİTABI YALANLADI.

İnce açıkladı, kitabındaki o iddiayı yalanladı

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Erdoğan ile Gülen’in görüşmesini yazar Nasuhi Güngör’ün Yenilikçi Hareket kitabı ile belgelemişti. İncenin açıklamasının ardından kitabın yazarı Nasuhi Güngör’den de açıklama geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce bugün Kırşehir’de Erdoğan’ın ‘ Gülen ‘le görüştüğümü ispatlamazsan namertsin’ restine  gazeteci ve eski TRT Haber Genel Müdürü olan Nasuhi Güngör ‘ün Erdoğan hakkında yazdığı ” Yenilikçi hareket ‘ kitabıyla yanıt verdi.

Davutoğlu’nun  saray darbesi ile Başbakanlık’tan alınması olayında da adı geçen Güngör, kitapla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Güngör açıklamasında adeta ‘Ben yalancıyım’ diyerek kitaptaki yazılanların bir belgeye dayanmadığını söyledi.

İşte Yenilikçi hareket Kitabının yazarı Nasuhi Güngör ‘ün o paylaşımları;

Nasuhi Güngör@nasuhigungor

Hayırlı günler,
Bugün Kırşehir’de Muharrem İnce’nin Yenilikçi Hareket kitabım üzerinden yaptığı konuşmayla ilgili bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. Sözkonusu kitap yaklaşık 20 yıl önce yayınlandı. O dönem AK Parti’nin kuruluş sürecine dair bazı iddiaları içeriyordu.

Nasuhi Güngör@nasuhigungor

Kitapta geçen “Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi”yle ilgili iddialar, ne yazık ki somut herhangi bir bilgiye ve belgeye değil, tamamen o dönemdeki bazı dedikodulara dayanmaktadır. Zaten kitapta da buna dair hiçbir bilgi ya da belgeye atıf yoktur.

Nasuhi Güngör@nasuhigungor

Üzülerek ifade edeyim ki, bizzat kendi yazdığım bu iddiaların kamuoyuna bilgi ya da belge gibi sunulacak hiçbir yanı yok. Ne gazeteciliğim, ne de bugüne kadar yaptığım herhangi bir görev bu kitaptaki sözkonusu iddiaları doğru kılmaz.

Nasuhi Güngör@nasuhigungor

Ayrıca sözkonusu iddiaya Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından en net ve açık biçimde cevap verilmiştir. Buna rağmen herhangi bir bilgi ve belgeye dayanmayan bu sözlerin, yıllar sonra bir delilmiş gibi sunulmasının takdirini kamuoyuna bırakıyorum.

Nasuhi Güngör@nasuhigungor

Nerede ve hangi konumda olursam olayım, benim yıllar önce yazdığım mesnetsiz bir iddianın FETÖ’yle mücadeleye ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki tavizsiz duruşuna en küçük bir zarar getirmesine asla razı olamam.

Nasuhi Güngör@nasuhigungor

Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ ve benzeri uluslararası şebekelerle mücadelesine gölge düşürmeyi hedefleyen hiçbir sözün ve iddianın, 20 yıl önce de olsa, altında imzam bile bulunsa savunulacak bir yanı olamaz.

Saygılarımla…

İnce Kırıkkale’deki mitinginde şunları söylemişti:

“SENİN ARKADAŞIN YAZDI”

“Fethullah Gülen ‘le görüşen namerttir, ispat etmezsen namertsin” dedi. Ben de ona beraber giden kişinin bunu bana sağladığını söyledim. Zarar vermesin o kişiye diye 24 Haziran’dan sonra açıklayacağımı söyledim. Elimde bir kitap var. Nasuhi Güngör . 17-25 Aralık’tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Bu arkadaş bir kitap yazmış. Kitabın 89. sayfdasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama sakın kumandayı duvara atma. “Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında uzun süredir orada yaşayan Fethullah Gülen ile bir araya geldi” Yani 2000 yılının mayıs ayında Erdoğan’ın Gülen ‘le görüştüğünü kendisinin yakın arkadaşı yazmış. Bana 100 bin liralık dava açmış. ‘Darphaneyi sana bağlayalım da sıcak sıcak ye bari. Muharrem İnce ‘ye 100 bin liralık dava açtın da, arkadaşına dava açtın mı ya da tekzip ettin mi sen. Erdoğan kitap okumuyor. Herhalde arkadaşları o kısmı çıkarıp özet vermişler.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :