CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜNDE HALKA SESLENİYOR: PENSİLVANYA’DAKİ MELUNUN BÜYÜTTÜĞÜ AHTAPOTUN KOLLARI KESTİK.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜNDE HALKA SESLENİYOR: PENSİLVANYA’DAKİ MELUNUN BÜYÜTTÜĞÜ AHTAPOTUN KOLLARI KESTİK.”

15.07.2018 - 20:48

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜNDE HALKA SESLENİYOR: PENSİLVANYA’DAKİ MELUNUN BÜYÜTTÜĞÜ AHTAPOTUN KOLLARI KESTİK.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması’nın gerçekleştirildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, torunları, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehitler Anıtı’nı da beraberindekilerle ziyaret ederek dua etti.

KÜRSÜYE ‘BİL OĞLUM’ TÜRKÜSÜ EŞLİĞİNDE ÇIKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüye “Bil Oğlum” türküsü eşliğinde çıktı. Alanı dolduran milyonlarca vatandaş, türküye hep birlikte eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmak için türkünün bitmesini bekledi.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

15 Temmuz gecesi sokaklardaki vatandaşlarımız Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Çerkez… Her bir mezhepten, meşrepten, her bir etnik gruptan herkes buradaydı. Sağcısı solcusu, zengini fakiri, muhalefeti iktidarı yoktu. Ay yıldızlı bayrağın altında toplanan aziz milletimiz vardı.

Bugün sabahtan itibaren hamdolsun 81 vilayette anma törenlerimiz devam ediyor.

15 Temmuz gecesi FETÖ’cü alçaklar karşısında kanlarıyla destan yazan, ezanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Şüphesiz hiçbir zafer altın tepside sunulmaz.

Bugün hem derin bir kederi hem de büyük bir gururu aynı anda yüreğimizde hissediyoruz.

Bu zafer, milletimizin direnişi yanında o gece tanklara, uçaklara meydan okuyan şehit ve gazilerimizin cesaretinin sonucudur.

16-17 yaşındaki daha gencecik fidanları toprağa vermenin üzüntüsü yaşarken ülkemizi kurtarmanın onurunu yaşıyoruz. Tarihimizde yaşanan her zaferin ardından fedakarlık vardır.

Kurtuluş savaşına bu milletin istikbali için binlerce şehidin kanı döküldü. 1923 şafağı anaların bu hissiyatla cepheye gönderdiği binlerce kınalı kuzunun mezar taşları üzerine söktü.

Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gece Türk milleti cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun, Kuvayı Milliye şuurunun halen diri olduğunu göstermiştir.

Bu millet, FETÖ eliyle Türkiye’nin hizaya sokulmasına, terbiye edilmesine, müstemlekecilerin uydusu haline getirilmesine izin vermemiştir. Ben bu milletin bir ferdi olmakla iftihar ediyorum.

Bu zaferin sahibi 81 milyonun tamamıdır.

Nasıl istiklal harbimiz ülkemizde yeni bir dönemi başlatmışsa 15 Temmuz da Türkiye’nin önünde yeni kapılar araladı.

Bu dayanışma iklimi başta terör ve vesayetle mücadele olmak üzere Türkiye’yi tüm cephelerde güçlendirdi.

7 Ağustos’ta Sayın Bahçeli ile başladığımız yürüyüşü hamdolsun Cumhur İttifakı ile devam ettirdik. Aynı kararlılıkla devam ettireceğiz.

15 Temmuz asla unutulmayacak ve unutturmayacağız, o bizim için bir tarihe kayıttır.

Yeni yönetim sistemiyle, Türkiye’nin tüm dünyada sıçrayışını hep birlikte göreceğiz.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :