CHP GENEL MERKEZİNDEN SON DAKİKA AÇIKLAMASINA, KURULTAY TALEP EDENLER NE YANIT VERDİLER?

Ana Sayfa » GÜNCEL » CHP GENEL MERKEZİNDEN SON DAKİKA AÇIKLAMASINA, KURULTAY TALEP EDENLER NE YANIT VERDİLER?

02.08.2018 - 22:15

CHP GENEL MERKEZİNDEN SON DAKİKA AÇIKLAMASINA, KURULTAY TALEP EDENLER NE YANIT VERDİLER?

CHP’li Muharrem Erkek, “İlk incelemelere göre kurultay için yeterli sayı yok” dedi.

Erkek, imzalara dair açıklamasında “İlk incelemelerde olağanüstü kurultay için yeterli sayının olmadığı görülüyor. Ama incelemeler devam ediyor. Tüzüğümüz gereği delegelerimizin noter onaylı imzalarının sunulması gerekiyor.

İnceleme yetkili arkadaşlarımız ile talep edenlerin de yetkilileri tarafından kontrol ediliyor. 15 günlük yasal süreç içerisinde imzalarını geri çekenler de var. Olağanüstü kurultay yeterli imza varsa yapılır.” dedi.

Bu arada Gerçek Gündem’in haberine göre muhaliflerin noterden 2 parça halinde tasdik ettirdikleri 559 ve 63 toplamda 622 delegenin değişim isteyen ıslak imzalı kurultay talebine ulaştı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, bugün kurultay için toplanan ıslak imzalı 622 adet noter onaylı belgenin tamamını Ankara 47. Noterliği’ne giderek tasdik ettirmiş oldu.

Öte yandan 8 delegenin ise kurultay isteyen imzalı noter talebinin noter yevmiye numaraları da Genel Merkez’e sunuldu. Böylece CHP Genel Merkezi’ne noter imzalı değişim isteyen delege sayısı 630’a ulaştı.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :