VE ERDOĞAN GÖKÇEK’E SİYASİ NEZAKET ÇERÇEVESİNDE ”DUR” DEDİ. ŞİMDİ SÖZ SIRASI GÖKÇEK VE BAHÇELİ’DE

Ana Sayfa » GÜNCEL » VE ERDOĞAN GÖKÇEK’E SİYASİ NEZAKET ÇERÇEVESİNDE ”DUR” DEDİ. ŞİMDİ SÖZ SIRASI GÖKÇEK VE BAHÇELİ’DE

30.10.2018 - 14:39

VE ERDOĞAN GÖKÇEK’E SİYASİ NEZAKET ÇERÇEVESİNDE ”DUR” DEDİ. ŞİMDİ SÖZ SIRASI GÖKÇEK VE BAHÇELİ’DE

Cumhur İttifakı’nın ağırlıklı olarak af konusunda yaşanan uzlaşmazlık nedeniyle hafif sekteye uğramasının ardından, yerelde biten ittifak ilk sarsıntısını MHP’nin Ankara için Melih Gökçek’i istemesiyle hissettirmişti. Aslında Bahçeli’nin Gökçek hamlesesi siyasi bir manevra olarak tanımlanmıştı. Bahçeli 24 yıllık Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın ardından görevden istifaya zorlanarak partiden uzaklaştırılan Gökçek’i, ardında yığınla şaibeli işler bıraktığını bile bile adaylığa yönlendirirken aslında AKP’ye mesaj yolluyordu.

En son dün Erdoğan İstanbul’da havalimanının açılışını yaparken, Bahçeli ve Gökçek arasında yaşanan karşılıklı iltifatlaşma bardağı taşıran son damlaydı.

Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında çok politik bir dille Gökçek’e ”Otur oturduğun yerde.” dedi.

Cumuhurbaşkanı’nın  “Melih Gökçek benim yol ve dava arkadaşım bunun böyle devam edeceğini zannediyorum.” sözlerinin Türkçe meali, eğer MHP’nin adaylık tuzağına düşersen benim şu ana kadar devam eden suskunluğum biter anlamına geliyordu. Yani AKP’nin güçlü ismi, genel başkan yardımcısı Hayati Yazıcı’nin Gökçek’le ilgili ”Durup dururken görevden alınmadı.” sözleri çok manidardı. Arınç’ın ”Ankara’yı parsel parsel sattı.” dediği Gökçek’in şimdi ne yapacağı merak konusu. Yol ve dava arkadaşlığını hatırlatan Erdoğan’ın çağrısına kulak verecek mi? Yoksa bu çağrıyı dinlemeyip görevden alınmanın hırsıyla MHP’ye kucak mı açacak?

Ve tabii asıl soru şu:

Gökçek’in görevden alınmasına neden olan tartışmalı icraatların defterleri acaba açılır mı?

Yerel seçim özellikle AKP ve MHP cephesinde bir satranç oyununa dönüşmüş durumda. Sinirleri güçlü olan kazanacak gibi görünse de kuvvetli ihtimallerden biri, siyasi kulislerde dolaşan haberlere göre daha şimdiden her iki partinin kurmaylarının ittifaktaki çatlağı gidermek amacıyla görüştükleri yönünde.

Bakalım Bahçeli’nin Gökçek hamlesi nereye doğru uzanacak.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :