VE ERDOĞAN’DAN DÜNYAYA ”FETHULLAH” UYARISI : ”FETÖ’NÜN ABD DEVLET BÜTÇESİNDEN YILDA ALDIĞI PARA 763 MİLYON DOLAR”’

Ana Sayfa » GÜNCEL » VE ERDOĞAN’DAN DÜNYAYA ”FETHULLAH” UYARISI : ”FETÖ’NÜN ABD DEVLET BÜTÇESİNDEN YILDA ALDIĞI PARA 763 MİLYON DOLAR”’

25.09.2018 - 20:53

VE ERDOĞAN’DAN DÜNYAYA ”FETHULLAH” UYARISI : ”FETÖ’NÜN ABD DEVLET BÜTÇESİNDEN YILDA ALDIĞI PARA 763 MİLYON DOLAR”’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın BM Genel Kurulu’ndaki konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “BM, 73 yıllık geçmişinde hiç de küçümsenemeyecek başarılar elde etmiştir. Ancak zaman içinde insanlığın barış ve refah beklentilerini karşılamaktan uzaklaştığı da bir gerçektir” dedi.

FETÖ’YÜ BÜYÜK ÖLÇÜDE TASFİYE ETTİK’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimizin desteğiyle son 5 yılda yürüttüğümüz kararlı mücadele sayesinde, FETÖ’yü ülkemizde büyük ölçüde tasfiye ettik. Türkiye’nin ikazlarına kulak veren, tecrübelerinden ders alan ülkeler, birer birer bu örgütü deşifre ediyor ve topraklarından kovuyor” dedi.

‘FETÖ’NÜN ABD DEVLET BÜTÇESİNDEN YILDA ALDIĞI PARA 763 MİLYON DOLAR’

Erdoğan, “FETÖ’nün, Amerika’nın 27 eyaletinde, sadece charter okullar aracılığıyla devlet bütçesinden yılda aldığı para 763 milyon dolardır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında tüm ülkeleri FETÖ konusunda uyararak şöyle dedi:

“Buradan tüm dünya ülkelerini, FETÖ terör örgütüne karşı dikkatli olmaya ve harekete geçmeye davet ediyorum.  Bunun başı şu anda ABD’de, Pensilvanya’dadır. 400 dönümlük arazide yaşamakta, buradan dünyanın 160 ülkesine terör ihraç etmektedir”.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :