28 Eylül 2021 - Hoş geldiniz

VE MARMARİS YANGINININ 5. GÜNÜNDE HİSARÖNÜ TAHLİYE EDİLİYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » VE MARMARİS YANGINININ 5. GÜNÜNDE HİSARÖNÜ TAHLİYE EDİLİYOR

Eklenme : 02.08.2021 - 20:58

VE MARMARİS YANGINININ 5. GÜNÜNDE HİSARÖNÜ TAHLİYE EDİLİYOR

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Hisarönü Mahallesini saran alevler arasında kalan yerleşim yerlerinde insanlar canlarını kurtarmak için adeta zamanla yarıştı.

Hayvanlarını kurtarmaya çalışanlardan; sırt çantasını kapan kişiye kadar herkes koşar adımlarla alevlerden kurtulmaya çalıştı.

BELEDİYE BAŞKANI: BİR MAHALLEMİZ DAHA KÜL OLDU

Akşam saatlerinde mahalledeki duruma ilişkin Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay’dan Twitter üzerinden bir açıklama geldi. “Hisarönü mahallemiz alevlere teslim oldu. Günlerdir söndürme uçağı gerek diyen çığlıklarımız duyulmayınca bir mahallemiz daha kül oldu” diyen Başkan Oktay, “Çok üzgünüz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER: TÜRKİYE BÜYÜK BİR KRİZLE KARŞI KARŞIYA VE BU KRİZ YÖNETİLEMİYOR. 1997-2002 YILLARI ARASINDA BAŞTA BÜYÜK MARMARA DEPREMİ OLMAK ÜZERE BİRBİRİ ARDINA YAŞANAN BÜTÜN DOĞAL AFETLERDE ÜSTLENDİĞİ KOORDİNASYON GÖREVİNİ BAŞARIYLA YERİNE GETİREN ESKİ DEVLET BAKANI HASAN GEMİCİ EN AZ YANGIN KADAR TEHLİKELİ OLAN GERÇEĞİ AÇIKLADI: HİÇBİR HAZIRLIKLARI OLMADIĞINDAN YANGIN FELAKETİNİ YÖNETEMİYORLAR, TSK VE EMNİYETİN ELİNDEKİ OLANAKLAR VE İNSAN GÜCÜ KULLANILMIYOR, YABANCI ÜLKELERDEN YARDIM İSTENMEMİŞ, BELEDİYE BAŞKANLARI DEVRE DIŞI, SİVİL TOPLU ÖRGÜTLERİYLE BAĞLANTI YOK VE HEPSİNDEN ÖNEMLİSİ KRİZ TEK BİR ELDEN YÖNETİLMİYOR, BÖYLESİ OLAĞANÜSTÜ DÖNEMLERDE TOPLUMLA VE KURUMLARLA SAĞLANMASI GEREKEN İŞBİRLİĞİ YOK..İŞTE KRİZİN PERDE ARKASI..

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları