VE MUHARREM İNCE YİNE YOLLARA ÇIKIYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » VE MUHARREM İNCE YİNE YOLLARA ÇIKIYOR

03.07.2018 - 8:05

VE MUHARREM İNCE YİNE YOLLARA ÇIKIYOR

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “gidemediği” illerden başlayarak 81 ili ziyaret edeceği açıklaması doğrultusunda, ilk ziyaretini yarın Erzurum’a yapacak.

İklim Öngel/ Cumhuriyet- CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , “gidemediği” illerden başlayarak 81 ili Ziyaret edeceği açıklaması doğrultusunda, ilk ziyaretini yarın Erzurum’a yapacak.

Kılıçdaroğlu’nun il başkanlarına “karşılayın” talimatına karşın, İnce’nin il ziyaretleri yapması beklenmiyor. Kulislerde, İnce’nin bundan sonra izleyeceği stratejiye ilişkin, “kurultay için kendisinin imza toplama girişiminde bulunmayacağı” ve kendisinin kurultay çağrısı yapmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

‘Değişim fayda getirmez’

CHP kulislerinde tartışılan konu “yerel seçimler.” Yerel seçimlere çok az bir süre kaldığı, Türkiye’nin bu az süre içinde yeniden seçime gideceğinin altı çizilirken, bu durumda “CHP’de olası bir yönetim değişikliğinin bir fayda getirmeyeceğine” işaret ediliyor. Parti içinde İnce’yi destekleyenler CHP’nin bundan sonra yerel yönetimler için izleyeceği yol haritasında “İnce’nin de yönetimde söz sahibi olması gerektiğini” vurguluyor.

‘Liderlik tartışması yok’

Meclis’e yeni yasama dönemi için kayda gelen Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, gazetecilerin sorularını yanıtladı. CHP’de liderlik tartışmalarının ortaya atıldığı, bununla ilgili bir sorun olup olmadığı yönündeki soru üzerine Torun, partide asla bir liderlik tartışmasının bulunmadığını kaydetti. Liderlik tartışmasının özellikle gündeme getirildiğini belirten Torun, şöyle konuştu: “Sayın Genel Başkan da Sayın İnce de açıklamalarda bulundu. Bütün bu açıklamalara rağmen sanki CHP’de bir liderlik sorunu varmış, sanki bir an önce kurultay yapılması gerekiyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Böyle bir şey yok.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :