VE MÜJDAT GEZEN DE GÖZALTINA ALINDI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » VE MÜJDAT GEZEN DE GÖZALTINA ALINDI.

24.12.2018 - 10:30

VE MÜJDAT GEZEN DE GÖZALTINA ALINDI.

Usta sanatçı Metin Akpınar’ın polis eşliğinde adliyeye götürülmesinin ardından bir gözaltı haberi de usta sanatçı Müjdat Gezen’den geldi.

MÜJDAT GEZEN DE ADLİYEYE GÖTÜRÜLÜYOR

Müjdat Gezen de polis eşliğinde adliyeye götürüldüğü söylendi.

NE DEMİŞLERDİ?

Metin Akpınar, Halk TV’de Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arenası programında politik eleştirilerde bulunurken ülkedeki kutuplaşmaya dikkat çekmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bireylerin özgür iradesiyle geleceklerini tayin edebildikleri rejim demokrasidir. Bizim polarizasyondan, bu kargaşadan kurtulabilmemizin tek çaresi de demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek ne ala, kavga dövüş olmaz, biz bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak her faşizmin olduğu gibi, karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki adı geçen başka liderlerin yaşadığı gibi kötü sonlar yaşayabilir ama bize yazık olur, biz harap oluruz.”

Müjdat Gezen de ‘Herkesi azarlıyor, herkese parmak sallıyor, millete ‘haddini bil’ diyor. Bak Recep Tayyip Erdoğan, sen benim, bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın. Haddini bil’ ifadelerini kullanmıştı.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :