VE ÖNDER SAV SAHAYA ÇIKTI

Ana Sayfa » GÜNCEL » VE ÖNDER SAV SAHAYA ÇIKTI

24.07.2018 - 23:26

VE ÖNDER SAV SAHAYA ÇIKTI

 

Odatv’nin CHP kulislerinden edindiği bilgiye göre kurultay sürecinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı…

CHP’de kurultay tartışması sürüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, toplanabilecek imzanın 450-470 civarında olduğunu söylerken, İnce’ye yakınlığıyla bilinen CHP’li Yaşar Tüzün yeter sayıdaki imzayı topladıklarını açıkladı.

Fakat Odatv’nin CHP kulislerinden edindiği bilgiye göre dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

CHP’nin kurultay denilince akla gelen ilk ismi olan Önder Sav devreye girdi. Muharrem İnce lehine devreye giren Sav, Kartal Belediyesi’nin Adalar’daki tesislerinde CHP’li bazı delegelerle bir araya geldi. Sav’ın bir araya geldiği delegeleri imza vermeleri yönünde ikna ettiği öğrenildi. Son dönemde artan imza sayısının da Sav’ın devreye girmesinin ardından yaşandığı belirtildi.

Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan da Twitter hesabından Muharrem Erkek ile benzer bir mesaj paylaştı. Özkan, “Olağaüstü kurultay için CHP’nin kurumsal kimliğini yıpratmak, örgütlerini ayrıştırmak, sayıları yarıştırmak büyük hatadır. İmzalar tamamsa getirir genel merkeze teslim edersiniz. Gereği yapılır. Algı açıklamaları zarar veriyor. CHP umudun adıdır”ifadelerini paylaştı.

Bu arada CHP’de olağanüstü kurultay isteyenler, yeterli sayıda imzaya ulaştıklarını açıklamıştı, CHP yönetiminden ilk açıklama geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, sosyal medya üzerinden olağanüstü kurultay süreci ve imza tartışmalarının yürütülmesinin son derece yanlış olduğunu belirterek, “Partimiz ciddi zarar görüyor. Algı yaratarak CHP’de süreçler yürütülmez.” dedi

Erkek, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’ün olağanüstü kurultay için gerekli imzanın toplandığına ilişkin açıklamasını değerlendirdi.

Eğer gerçekten yeterli imza bulunmuşsa, Genel Merkeze sunarlar ve inceleriz” diyen Erkek, imzaların inceleneceği ve sunulacağı yerin CHP Genel Merkezi olduğunu belirtti. Erkek, imzaların son gün de gelse inceleneceğini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek, şunları kaydetti: “Sosyal medya üzerinden olağanüstü kurultay süreci ve imza tartışmalarının yürütülmesi son derece yanlış, partimiz ciddi zarar görüyor. İmzalar toplanmışsa gereği yapılır. Algı yaratarak CHP’de süreçler yürütülmez. Sosyal medya üzerinden imzaların yarıştırılması yanlış. Bu konular sosyal medya üzerinden tartışılmaz. İmzalar parti dışında bir yerde incelenmez. Samimilerse getirip incelenir, gereği yapılır.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :