WALL STREET JOURNAL: DOLAR ZENGİNİ TÜRK İŞ ADAMLARI MİAMİ’DE GÖKDELEN YAPTIRIYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » WALL STREET JOURNAL: DOLAR ZENGİNİ TÜRK İŞ ADAMLARI MİAMİ’DE GÖKDELEN YAPTIRIYOR

29.08.2018 - 8:13

WALL STREET JOURNAL: DOLAR ZENGİNİ TÜRK İŞ ADAMLARI MİAMİ’DE GÖKDELEN YAPTIRIYOR

Wall Street Journal (WSJ), Türk Lirası‘nın Dolar karşısındaki kaybettiği değer üzerine bir süredir AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “dolarlarınızı bozdurun” çağrılarının iş insanları nezdinde çok etkili olmadığını gözler önüne seren bir haber yayımladı.

Gazete, dolardaki yükselişi fırsata çevirmek isteyen bazı Türk iş insanlarının, Amerika’ya milyonlarca dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. İş insanı Bekir Okan’ın, ABD’deki 300 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımını buna örnek gösterdi. Gazete, Okan’ın, turizm cenneti Florida Miami’de 270 metrelik bir gökdelen yaptıracağını belirtti. Okan Tower adlı kulenin temelinin kasım ayında atılacağı ve 2022 yılında tamamlanacağı açıklandı. Gökdelende, apartman dairelerinin yanı sıra 294 odalı bir otelin de bulunacağı kaydedildi. Haberde, Bekir Okan’ın dev gökdeleni, dolar zengini Türkler için yaptığı belirtildi.

270 metrekarelik örnek dairenin İstanbul’da müşterilerin beğenisine sunulduğu vurgulandı. Gazete, Bekir Okan’ın “Türkler, Miami’ye bayılıyor ve Güney Florida’da gelecek için büyük potansiyel görüyor” dediğini aktardı.

1.9 MİLYON DOLARA DAİRE VAR

WSJ, Türk işadamının 300 milyon dolarlık proje için şu ana kadar 25 milyon dolarlık yatırım yaptığını yazdı. Gökdelende 389 apartman dairesi bulunduğunu ve bunların fiyatının 318 bin ile 1.9 milyon dolar arasında değiştiğini belirten WSJ, projeden şu ana kadar 45 Türk’ün daire aldığını vurguladı. Haberde, projeye yatırım yapan Türkler’e ilişkin sayı dışında başka bilgi verilmedi. Şimdi herkes, Türkiye’de dolar bozdurma seferberliği varken, dolarlarını ABD’de gayrimenkule yatıran zenginlerin kim olduğunu merak ediyor.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :