25 Haziran 2021 - Hoş geldiniz

YAĞDI MI BÖYLE YAĞMALI. YOĞUN KAR YAĞIŞI 17 İLDE EĞİTİME ARA VERDİRDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » YAĞDI MI BÖYLE YAĞMALI. YOĞUN KAR YAĞIŞI 17 İLDE EĞİTİME ARA VERDİRDİ

Eklenme : 26.12.2018 - 9:17

YAĞDI MI BÖYLE YAĞMALI. YOĞUN KAR YAĞIŞI 17 İLDE EĞİTİME ARA VERDİRDİ

Türkiye genelinde soğuk ve yağışlı hava etkili oluyor.  Kar yağışı nedeniyle 17 il ve tüm ilçelerinde okullar bugün tatil. Valilikler tarafından kar tatili ilan edilen iller Ankara, Kütahya, Bolu, Eskişehir, Uşak, Afyonkarahisar, Sivas, Denizli, Kırıkkale, Konya, Yozgat, Kırşehir, Aksaray, Tokat, Çorum, Nevşehir ve Amasya olarak duyuruldu.

Ayrıca Bilecik, Çankırı, Samsun, Ordu ve Kastamonu’nun bazı ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle okullarda eğitime ara verildiği belirtildi.

Balıkesir’in ise Kepsut ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Ayrıca Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Ankara’da bazı üniversitelerde de eğitime bir günlük ara verildi.

KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLUYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının ülke genelinde 6 ila 12 derece arasında azalacağı ve yurdun büyük bölümünde kar, karla karışık yağmur ve sağanak yağışların görüleceği uyarısında bulundu. Açıklamada, yurttaşlar ve sürücüler, buzlanma ve don olaylarına karşı uyarıldı.

Öte yandan İstanbul’da bugün yer kar yağışları görülecek. Hava sıcaklığının ise en düşük 2, en yüksek 5 derece olması bekleniyor. Duvar

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları