4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

YALNIZCA İSTİSMAR DEĞİL BU DA İNSANLIK SUÇU VE UTANÇ BELGESİ: ÇOCUK İŞÇİ SAYISI 2 MİLYONA DAYANDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » YALNIZCA İSTİSMAR DEĞİL BU DA İNSANLIK SUÇU VE UTANÇ BELGESİ: ÇOCUK İŞÇİ SAYISI 2 MİLYONA DAYANDI

Eklenme : 11.12.2022 - 18:24

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

TBMM Genel Kurulu’nda bugün, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı kuruluşların 2023 Yılı Merkezi Bütçe Kanun Teklifi ile 2021 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşülüyor.

Gerçek Gündem’de yer alan haber göre İYİ Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat yaptığı konuşmada çocuk işçi sorununa değinerek şunları söyledi:

”Nüfusumuzun 23 milyonu çocuk. Bu çocukların 11 milyonu derin yoksul. 6 milyonu açlık sınırında. 5-17 yaş arası 1 milyon 200 bin çocuk okulda kaydı yok. Çocuk işçi sayısı 2 milyona dayandı. Yaz dönemi 5 milyonu buluyor. Milyonlarca çocuğun okula aç gittiği ülkemizde AK Parti iktidarının bütçe tercihlerini kimden yana kullandığına bir örnek, 2021 yılı bütçesinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın ihtiyaç fazlası olarak kaydedilen 62 milyar niçin Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’na aktarıldı? Bu para nerede? 5’li çeteye mi verdiniz?

Sözde fırsat eşitliğinden hiç durmadan bahsediyorsunuz. İşte en önemli konulardan biri de çocuklarımızın doğru dürüst beslenmesidir. Bu konu gündeme geldiğinde ‘1 milyon 800 bin öğrenciye yemek veriyoruz’ dediniz. O söylediğiniz taşımalı öğrenciler. ‘Biz okul öncesinde 400 bin çocuğa yemek veriyoruz’ diyorsunuz. İstanbul Milli Eğitim Bakanlığı’nın web sayfasına bakın rakamları görürsünüz. Öte yandan üniversite öğrencilere bakın. Ailelerin ayırdığı sınırlı bütçesinin büyük bir kısmı beslenme giderlerine gidiyor. Bir tost en ucuz 25-30 TL. Bir öğün ayda bin lirayı aşıyor. Üniversite öğrencilerimizin aldığı burs kredi tutarı neye yeter?

 

İLGİLİ HABER: ERGÜN ATALAY ÇOCUK İŞÇİ SAYISININ 2 MİLYONA DAYANDIĞINA YÖNELİK UYARIYI CİDDİYE ALIR MI? TABİ Kİ HAYIR..ASGARİ ÜCRETİ BELİRLEME ÇALIŞMALARINDA NÜFUSUN YÜZDE 60’INA ULAŞAN BU KİTLE İLGİLİ OLARAK ”BUNLAR BİZİM İŞÇİMİZ DEĞİL, SENDİKASIZLAR, GİDİP ÖRGÜTLENSİNLER” DİYEN TÜRK İŞ BAŞKANI ÇOCUKLARI MI DERT EDECEK:

TÜRK İŞ MİLYONLARCA ASGARİ ÜCRETLİYİ NASIL ATEŞE ATTI? BÜYÜK, KİRLİ OYUNU TEK TEK AÇIKLIYORUZ…

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları