28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

UÇANI KAÇANI YAKALAYAN ”GAZETECİ”: ”ERDOĞAN PUTİN’İ NASIL İKNA ETTİ? DÜNYA BUNU KONUŞUYOR, ADAM BİR GOL DAHA ATTI BEYLER”

Ana Sayfa » MEDYA » UÇANI KAÇANI YAKALAYAN ”GAZETECİ”: ”ERDOĞAN PUTİN’İ NASIL İKNA ETTİ? DÜNYA BUNU KONUŞUYOR, ADAM BİR GOL DAHA ATTI BEYLER”

Eklenme : 03.11.2022 - 2:12

UÇANI KAÇANI YAKALAYAN ”GAZETECİ”: ”ERDOĞAN PUTİN’İ NASIL İKNA ETTİ? DÜNYA BUNU KONUŞUYOR, ADAM BİR GOL DAHA ATTI BEYLER”

Aslında Cüneyt Özdemir zor olanı başarıyor. Yandaşlığı muhalifmiş gibi görünerek işini yürütmesi kolay bir seçim değil. Bir milyonu aşan takipçi sayısı da bunun en somut kanıtı. Ve daha ilginci söz konusu takipçilerin en büyük kısmını iktidar muhalifi taban oluşturuyor. Bu kesim kendini hem iyi bir okuyucu ve izleyici olarak tanımlarken ”Ben kolay kolay kül yutmam” tavrını da sürdürüyor. Oysa yutuyor.

Şimdi Özdemir’in büyük bir özgüven patlamasıyla Cumhurbaşkanından ”Adam” diye söz etmesi, bunu tepeden, ağır abi havalarında dillendirmesi de, o kül yutmam diyen kitleden aldığı destek sayesinde oluyor.

Örneğin bu habere daha yakından bakalım.

Rusya’nın asla güvenilmez bir partner olduğunu, Putin’in benzer süreçlerde nasıl iki yüzlü davrandığını dış politikadan biraz anlayan herkes bilir. Yani önce tahıl koridorundan çıkıyoruz açıklamasından bir gün sonra Erdoğan’la görüşüp bu karardan vazgeçildiğinin açıklanması gerçekçi midir? Rusya yüksek sesle açıkladığı çok önemli bir karardan bir gün sonra vazgeçecek kadar sıradan bir ülke midir? Erdoğan’a Türkiye’de doğalgaz dağıtım merkezi kurulmasına yönelik getirilen teklif nasıl altın tepside sunulmuş bir destekse, tahıl koridoru oyunu da bunun bir devamıdır.

Gelelim haberimize:

Dünyada yaşanan gıda krizinin önüne geçilebilmesi adına Ukrayna’daki tahılların ihracı için yapılan tahıl anlaşmasını durduran Rusya’yı Türkiye ikna ederek sorunu çözdü.

ERRDOĞAN GRUP TOPLANTISINDA MÜJDEYİ VERDİ

Tahıl sevkiyatı ile ilgili müjdeyi grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözlerle vermişti:

“Yeni bir müjde de şu Sayın Putin ile yaptığımız görüşme üzerine Sayın Şoygu, Sayın Akar’ı arayarak bugün saat 12’den itibaren tahıl sevkiyatının devam edeceğini açıkladı. Öncelikle Afrika’nın fakir ülkelerine bu koridoru işletecek, Cibuti, Sudan’ı ele almayı tavsiye etti bunu da yapacağız.”

“ADAM İKNA ETTİ BEYLER”

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın diplomasi zaferini sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Cüneyt Özdemir ise “Erdoğan Putin’i nasıl ikna etti? Dünya bunu konuşuyor…” başlığıyla paylaştı.

Özdemir şöyle konuştu:

“Bu önemli bir haber dünya için. Özellikle gelişmekte olan ülkeler için önemli bir haber ve de güzel bir haber. Bravo Erdoğan’a diyebiliriz burada. Şimdi Erdoğan bir gol daha attı. Bu işin sonu savaşa kadar gidebilirdi ama şu anda akıllıca bir adım attılar onlar da. Adam ikna etti beyler. Manşeti değiştirebiliriz. Adam Rusya’yı ikna etti. Putin’i ikna etti yani. Kolay bir iş değil tahıl anlaşmasına geri dönmek. “

İLGİLİ HABER: ŞİMDİ BİR SORU..SÖZCÜ’DEN ATILANLAR İÇİN YUKARDA ADI ZİKREDİLEN KİŞİ TEK BİR SÖZ SÖYLER Mİ ACABA? MESELA BANA NEDENSE BU SORU EŞLİĞİNDE ŞU VECİZ SÖZLER ÇAĞRIŞIM YAPTI: HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILIR, BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YIL YAŞASIN…

SÖZCÜ VE KORKUSUZ GAZETELERİNDE TENKİSAT: UĞUR DÜNDAR, YILMAZ ÖZDİL VE EMİN ÇÖLAŞAN’A ACİL ÇAĞRI

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları