11 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

YEDİİKLİM YAYINCILIK’IN SORU KİTAPÇIKLARINA EL KONULDU

Ana Sayfa » GÜNCEL » YEDİİKLİM YAYINCILIK’IN SORU KİTAPÇIKLARINA EL KONULDU

Eklenme : 04.08.2022 - 14:34

YEDİİKLİM YAYINCILIK’IN SORU KİTAPÇIKLARINA EL KONULDU

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, KPSS sorularının sızdırıldığı iddialarına yönelik soruşturma kapsamında Yediiklim Yayıncılık ve dershanesindeki bazı dijital materyal ve soru kitapçıklarına el konulduğunu açıkladı.

DW Türkçe’de yer alan habere göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sorularının sızdırıldığı yönündeki iddialarla ilgili başlattığı soruşturmayla ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, “Başlatılan soruşturma kapsamında 3 Ağustos’ta Ankara Sulh Ceza Hakimliğinden alınan arama ve el koyma kararı doğrultusunda Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne verilen talimatlarla özel bir eğitim kurumuna ait yayınevi ve dershanesinde aynı gün arama ve el koyma işlemi yapılmış, aramalar neticesinde bir kısım dijital materyaller ile soru kitapçıklarına el konulmuştur. Soruşturma çok yönlü olarak ve titizlikle sürdürülmektedir” denildi.

Ankara merkezli Yediiklim Yayıncılık’ın deneme kitapçıklarında yer alan yaklaşık 30 sorunun 31 Temmuz’daki KPSS’de sorulduğu iddia edilmişti. Bu iddialar üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla harekete geçen Devlet Denetleme Kurulu (DDK); Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’ne (ÖSYM) müfettiş göndererek inceleme başlatmıştı. DDK’nın iddialar konusunda suç duyurusunda bulunması üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da “sahtecilik”, “kamu aleyhine dolandırıcılık” ve “görevi kötüye kullanma” suçlarından soruşturma açmıştı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları