YENİ BİR İDDİA DAHA: CHP YARIN 3 KRİTİK İLİN ADAYLARINI AÇIKLIYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » YENİ BİR İDDİA DAHA: CHP YARIN 3 KRİTİK İLİN ADAYLARINI AÇIKLIYOR

17.12.2018 - 15:13

YENİ BİR İDDİA DAHA: CHP YARIN 3 KRİTİK İLİN ADAYLARINI AÇIKLIYOR

CHP, yarın toplanacak Parti Meclisi’nden sonra İstanbul, Antalya ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayları ile birlikte yaklaşık 400 ilçenin de adayını açıklayacak.

Yerel seçimler öncesi 467 belediye başkan adayını açıklayan CHP, kalan belediye başkan adaylarının bir bölümünü, yarın toplanacak Parti Meclisi ardından açıklayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, uzun süredir üzerinde çalıştığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için karar verdi.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Antalya için Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Bursa için ise Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey‘in isimlerinin ön plana çıktığı iddia edildi.

CHP yarın ayrıca, yaklaşık 400 ilçenin de adaylarını açıklayacak.

Belediyesi CHP’de olan ilçelerin adayları 15 Ocak’ta, belediyesi AKP’de olan ilçelerin adayları ise 24 Aralık’ta açıklanacak.

Ankara ve Mersin ile birlikte 10 ilin belediye başkan adaylarının ise 24 Aralık’ta açıklanacağı belirtildi. Ankara’da Mansur Yavaş’ın adı öne çıkarken, Sinan Aygün ve Cengiz Topel için de anketler yapıldığı öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için Tunç Soyer ve Abdül Baturöne çıkarken, 2014 yerel seçimlerinde de düşünülen Tunç Soyer‘de karar kılındığı ileri sürüldü.

CHP’nin Mersin adaylığı için İstemihan Talay, Fikri Sağlar ve eski Milletvekili Serdal Kuyucoglu’nun adları geçiyor. Adana’da, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar‘ın adaylığı konuşuluyor. Kaynak Gerçek Gündem

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :