”YENİDEN CHP” DÜŞÜNCESİNİ İLKE EDİNENLER PARTİYİ İÇİNE SÜRÜKLENDİĞİ AÇMAZDAN KURTARMAYA ÇALIŞIYOR. 9 EYLÜL HAREKETİ BU AMAÇLA İZMİR’DE TOPLANDI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”YENİDEN CHP” DÜŞÜNCESİNİ İLKE EDİNENLER PARTİYİ İÇİNE SÜRÜKLENDİĞİ AÇMAZDAN KURTARMAYA ÇALIŞIYOR. 9 EYLÜL HAREKETİ BU AMAÇLA İZMİR’DE TOPLANDI.

03.08.2018 - 6:25

”YENİDEN CHP” DÜŞÜNCESİNİ İLKE EDİNENLER PARTİYİ İÇİNE SÜRÜKLENDİĞİ AÇMAZDAN KURTARMAYA ÇALIŞIYOR. 9 EYLÜL HAREKETİ BU AMAÇLA İZMİR’DE TOPLANDI.

 

 

CHP tarihinin en zor dönemlerinden birini geçiyor.

Özellikle 24 Haziran seçimlerinden sonra ülkeyi tek adam rejimine sürükleyen gelişmelerin yaşandığı süreçte, sandıktan bir kez daha oy kaybederek çıkanpartideki kurultay tartışmaları, ona yıllarca emek vermiş herkesi derinden etkiliyor.

Bunların başında CHP saflarında yıllarca siyaset yapan deneyimli isimlerin oluşturduğu 9 Eylül Hareketi geliyor.

Aralarında Kemal Anadol, Enis Tütüncü, Nur Serter, Şahin Mengü, Ergün Aydoğan, Bülent Baratalı, Gürhan Akdoğan, Ersin Ertürk, Mustafa Kaymakçı, Ersu Hızır ve Merih Şan’nın bulunduğu (Onur Öymen mazereti nedeniyle katılamadı) 9 Eylül Hareketi 1 Ağustos’ta İzmir Urla’da bir toplantı düzenledi.

Toplantıda ”Yeniden CHP” yani CHP’nin kuruluş felsefesi uyarınca, yapısını oluşturan ayarlara döndürülmesi konusu ana gündem maddesini oluşturdu.

Bu bağlamda CHP ideolojisinin özünden (Cumhuriyet Devrimi) kopmadan güncellenmesi ve parti tüzüğü ve programında ne gibi değişikliklerin yapılması gerektiği konusu toplantıda etraflı biçimde tartışıldı.

9 Eylül Hareketi bu çalışma sonuçlarını yaşanan gelişmelerin ivediliğini de göz önünde bulundurarak en kısa sürede, bir kitapçık halinde kamuoyu ile paylaşacak.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :