YILDIRIM İLE İMAMOĞLU’NUN CANLI YAYINDA BULUŞMA TARTIŞMASI ŞU GERÇEĞİ BİR KEZ DAHA GÖZLER ÖNÜNE SERDİ: BİRİ SORMADAN ADIM ATAMIYOR, DİĞERİ ALABİLDİĞİNE ÖZGÜR

Ana Sayfa » GÜNCEL » YILDIRIM İLE İMAMOĞLU’NUN CANLI YAYINDA BULUŞMA TARTIŞMASI ŞU GERÇEĞİ BİR KEZ DAHA GÖZLER ÖNÜNE SERDİ: BİRİ SORMADAN ADIM ATAMIYOR, DİĞERİ ALABİLDİĞİNE ÖZGÜR

24.05.2019 - 18:01

YILDIRIM İLE İMAMOĞLU’NUN CANLI YAYINDA BULUŞMA TARTIŞMASI ŞU GERÇEĞİ BİR KEZ DAHA GÖZLER ÖNÜNE SERDİ: BİRİ SORMADAN ADIM ATAMIYOR, DİĞERİ ALABİLDİĞİNE ÖZGÜR

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, AK Partili rakibi Binali Yıldırım’la televizyon programına katılıp katılmayacağına ilişkin soruya, “İstediği yerde, istediği ekranda, istediği kişiyle” yanıtını verdi. İmamoğlu, “Düşünsün taşınsınlar, nasıl bir karar mekanizması varsa kendilerine bırakıyoruz” dedi.

CHP’li İmamoğlu, 23 Haziran seçimleri kapsamında Pendik Çamçeşme mahallesindeki semt pazarında vatandaşlarla buluştu.

Pazarı gezip vatandaşlarla konuştuktan sona gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan İmamoğlu, ”Vatandaşlar ekonomik vaatlerinizi merak ediyor?” sorusu üzerine, şunları söyledi:

“Elbette ekonomik sıkıntılar üst seviyede. Biz de ekonomi öncelikli politikalarımızı anlatıyoruz. Toplumun bu sıkıntılı günlerini paylaşmamız gerekiyor. Onu öncelediğimizi herkes biliyor. Keşke şu günler bu politikaların uygulandığı günler olsaydı. Ama ne yazık ki ülke, bir adaletsizliği, hukuksuzluğu konuşuyor. Keşke bu ifade ettiğimiz açlık sınırı altındaki ailelere sunacağımız ekonomik imkanlar, ayni imkanlar, etinden sütüne… Bunları dinleseydi insanlar. Şu günler paylaşarak, uzlaşarak, ekonomiyi canlandırma yönünde adımlar atabilseydik. Ama ne yazık ki bir avuç insanın demokrasiye uğrattığı o kötü günleri konuşuyoruz. Atlatacağız.”

‘İSTEDİĞİ YERDE, İSTEDİĞİ EKRANDA, İSTEDİĞİ KİŞİYLE’

İmamoğlu, ”Rakibinizle bir ekranda konuşacak mısınız?” sorusunu “Defalarca söyledim, zevkle. İstediği yerde, istediği ekranda, istediği kişiyle. Benden nasıl bir cevap bekliyorlar, bilmiyorum. Daha ne olsun. Bu nedir? Sohbet etmektir, konuşmaktır, konuşabilmektir, insanlara cesaret verebilmektir. Bundan daha güzel ne olabilir?” şeklinde yanıtladı.

Gazeteciler, “Binali Yıldırım, ‘Kendi başıma karar veremem’ derken sizi kastettiğini söyledi” şeklinde araya girince İmamoğlu, “Pası bana atıyorsa, ben 10 gündür söylüyorum. Hadi tamam, pası aldık. Cevap da veriyoruz. Zevkle. Düşünsünler, taşınsınlar, nasıl bir karar mekanizması varsa, kendilerine bırakıyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :