6 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

YSK BAŞKANI AHMET YENER’DEN ”İTİRAZ” AÇIKLAMASI: ”GERÇEĞİ YANSITMIYOR..”

Ana Sayfa » GÜNCEL » YSK BAŞKANI AHMET YENER’DEN ”İTİRAZ” AÇIKLAMASI: ”GERÇEĞİ YANSITMIYOR..”

Eklenme : 17.05.2023 - 15:00

YSK BAŞKANI AHMET YENER’DEN ”İTİRAZ” AÇIKLAMASI: ”GERÇEĞİ YANSITMIYOR..”

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener yeni bir açıklama daha yaptı.

YSK, seçimlere ilişkin sandık sonuç tutanaklarını siyasi partilerle paylaşmasının ardından çok sayıda usulsüzlük iddiası sosyal medyada paylaşıldı. YSK Başkanı Ahmet Yener kuruma yönelik suçlamalar hakkında konuştu.

“İMZA ALTINA ALINMAKTADIR”

Saat 13.59 itibarıyla kameralar karşısına geçen Yener, şunları söyledi:

“Sandık kurullarımız kamu görevlisi bir başkan, bir üye ve 5 siyasi partili üye olmak üzere 7 kişiden oluşmaktadır. Oy vermek gününde pusulalar bu kurul tarafından sayılmakta, ıslak imza ile imza altına alınmaktadır. Bir sureti siyasi parti temsilcilerine, cumhurbaşkanı adayı temsilcilerine ve müşahitlere verilmiştir. Evrakların ilçe seçim kurullarına teslimleri de siyasi parti temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirmiştir.

İtiraz ve şikâyet süreleri de kanunda ve seçim takviminde belirtilmiştir. Bu kurullarda da siyasi parti temsilcileri yer almakta. Bu kararlara karşı da YSK’ya tarafların itiraz hakkı var. YSK, önüne gelen itirazları yasal süre içinde sonuçlandıracaktır. YSK’mız tüm aşamalarda siyasi parti temsilcilerinin bulunduğu seçim sürecindeki tüm verileri anbean siyasi partilerimizle paylaşmıştır. Sosyal medyada paylaşılan görsellerin YSK ile ilgisi yoktur.

“SÜREÇ ŞEFFAF ŞEKİLDE DEVAM ETMEKTE”

Asılsız iddialara itibar edilmemelidir. Süreç şeffaf şekilde devam etmekte ve süreçte siyasi partilerimiz yer almaktadır. YSK teknik altyapısı uygun olan ve seçime katılan tüm siyasi partilerle veri akışını gerçekleştirmiş olup kesin sonuçların açıklanmasından sonra sonuçlar tüm kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

 

İLGİLİ HABER: DEDİĞİMİZ GİBİ TÜRKİYE BIÇAK SIRTINDA..1. TURDA YAŞANANLAR TEDİRGİNLİK YARATTI..AMA SEÇİMİN ERTESİ GÜNÜ GAZETELERE POMPALANAN ”CHP’DE SONBAHAR KURULTAYI” HABERLERİ DE ASLINDA 2. TURU SABOTE ETMEYE YÖNELİK BİR GİRİŞİMDİ. DÜN FATİH PORTAKAL’IN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRISI DA TAM BU SÜREÇTE ”NEREDEN ÇIKTI ŞİMDİ BU?” DEDİRTEN TÜRDENDİ. PORTAKAL 2. TUR ÖNCESİ KILIÇDAROĞLU GENEL BAŞKANLIKTAN İSTİFA ETMELİ DEDİ. NEYMİŞ GEREKÇESİ: KARARSIZ SEÇMEN BÖYLECE ONUN TARAFSIZLIĞA OY VEREBİLİRMİŞ. ORTALIĞIN TOZ DUMAN OLDUĞU, AKLA HAYALE GELMEDİK PLANLARIN YAPILDIĞI BİR AŞAMADA SIRF FARKLKLIK OLSUN DİYE İSTİFA ÖNERİSİNDE BULUNMASI DA EN AZ ”KURULTAY” TALEBİ KADAR ”İLGİNÇTİ”’….

”KULİS BİLGİSİ” DİYE MEDYAYA SÜRÜLEN, ASLINDA İKİNCİ TURU SABOTE ETMEYİ AMAÇLAYAN O EL KİMİN?

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları