YSK’NIN YANIT BEKLEYEN SORULARLA DOLU GEREKÇELİ KARARINA CANAN KAFTANCIOĞLU’NDAN TEPKİ: TÜRKİYE HUKUK AYIBI YAŞIYOR. BİR AVUŞ KİŞİ BU KARARI ALDIRMIŞTIR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » YSK’NIN YANIT BEKLEYEN SORULARLA DOLU GEREKÇELİ KARARINA CANAN KAFTANCIOĞLU’NDAN TEPKİ: TÜRKİYE HUKUK AYIBI YAŞIYOR. BİR AVUŞ KİŞİ BU KARARI ALDIRMIŞTIR.

22.05.2019 - 20:08

YSK’NIN YANIT BEKLEYEN SORULARLA DOLU GEREKÇELİ KARARINA CANAN KAFTANCIOĞLU’NDAN TEPKİ: TÜRKİYE HUKUK AYIBI YAŞIYOR. BİR AVUŞ KİŞİ BU KARARI ALDIRMIŞTIR.

Yüksek Seçim Kurulu’nun gerekçeli kararının ardından açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canana Kaftancıoğlu, “Türkiye hukuk ayıbı yaşıyor. Bir avuç kişi bu kararı aldırtmıştır. Vatandaşlarım adına çok üzülüyorum ama kimse merak etmesin biz bu seçimleri yeniden kazanacağız.” dedi.

31 Mart seçimini iptal eden YSK’nin gerekçeli kararı açıkladı. 250 sayfadan oluşan kararda YSK, İstanbul seçimlerinin iptali için 2 gerekçe öne sürdü. Bunlardan birincisi 754 sandıkta yasaya rağmen sandık başkanlarının görevlendirilmesi ve 108 sandıkta sayım döküm cetvelinde imza bulunmaması gösterildi.

Kararın ardından Halk TV’de açıklamalarda bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Türkiye hukuk ayıbı yaşıyor. Bugüne kadar yapılmış olan bütün seçimlerden farklı hiçbir şey olmamıştır. Tek farkı bu seçimlerde AKP kaybetmiştir. Bu nedenle bu karar çıkarılmıştır. Bir avuç kişi bu kararı aldırtmıştır. Vatandaşlarım adına çok üzülüyorum ama kimse merak etmesin biz bu seçimleri yeniden kazanacağız.” dedi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :