YURTSEVERLİK.COM FIRAT’IN DOĞUSUNA OPERASYON GÜNDEMİNE İLİŞKİN DÜN VERDİĞİ HABERİ BİR KEZ DAHA YAYIMLIYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » YURTSEVERLİK.COM FIRAT’IN DOĞUSUNA OPERASYON GÜNDEMİNE İLİŞKİN DÜN VERDİĞİ HABERİ BİR KEZ DAHA YAYIMLIYOR.

14.12.2018 - 21:06

YURTSEVERLİK.COM FIRAT’IN DOĞUSUNA OPERASYON GÜNDEMİNE İLİŞKİN DÜN VERDİĞİ HABERİ BİR KEZ DAHA YAYIMLIYOR.

Cumhuriyet’te yer alan haber aynen şöyleydi:

”Emekli General Ali Er, ilan edilerek askeri harekâtın başlatılamayacağına dikkat çekerek, “Zamanlama manidar. Son yıllarda şiddet ortamının sandıkta oya tahvil edilmesi sürecinin devamı gibi görülebilir” değerlendirmesini yaptı. Türkiye’nin “beka sorunu” nedeniyle böyle bir harekât yapması gerektiğini belirten Er, “Ancak bu iklim koşullarında bu araziye Türk Silahlı Kuvvetleri’ni (TSK) sürmenin ne kadar mantıklı olduğu konusunda sanıyorum, TSK ileri gelenleri ve Milli Savunma Bakanı gerekli değerlendirmeleri yapmıştır” diye konuştu.”

Dikkatlerden kaçan ya da bilinen başka nedenlerden dolayı dile getirilemeyen bu haberin ardından bugün konuyla ilgili neler söylendi, tek tek sıralayalım:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”Münbiç Arapların yaşadığı bir bölgedir. Ama terör örgütlerine vermiş durumdalar. Şimdi de diyoruz ki, temizlediniz temizlediniz, çıkarmadığınız takdir de Münbiç’e de gireceğiz. Türkiye Fırat’ın doğusundaki terör batağına müdahalede yeterince zaman kaybetmiştir. Afrin operasyonunda sahada karşılaştığımız manzara tescillidir. Bu manzara Fırat’ın doğusunda neler yapıldığını, harekete geçmezsek neler olacağının göstergesidir.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: ” Türkiye teröre karşı ne gerekiyorsa yapmak zorundadır.”

Fox Tv haber sunucu Fatih Portakal: ”Allah askerlerimizin yardımcısı olsun.”

Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi Stratejik Araştırmalar ve Tahminler Enstitüsü Direktörü Dmitriy Yegorçenkov: ” Elbette, Suriye’nin kuzeyindeki Amerikan üsleri doğrudan Türkiye’yi hedef almıyor. ABD’nin böyle bir amacı yok. Amaç biraz farklı: Bu toprakları kontrol altında tutmak ve Suriye’de ABD’ye dostça yaklaşan ve yanı zamanda gerçek askeri kuvvete sahip güçlerden bir nevi anklav yaratmak. Tüm bunlar doğrudan Türkiye’nin çıkarları ve yaklaşımlarıyla çatışıyor. Amerika defalarca Türkiye’nin bu konudaki kaygılarının dikkate alınmayacağını ortaya koymuştu. Ankara’nın yeni harekat başlatma kararı da zaten Amerikalılarla bu yarıda kalan anlaşmalar tarafından kışkırtıldı”.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :