1 Ağustos 2021 - Hoş geldiniz

YURTSEVERLİK.COM NE DEMİŞTİ: TÜSİAD AZAR İŞİTMEYE HAZIR OLSUN. AZAR GECİKMEDİ. ERDOĞAN: BUNUN HESABINI SORMASINI BİLİRİZ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » YURTSEVERLİK.COM NE DEMİŞTİ: TÜSİAD AZAR İŞİTMEYE HAZIR OLSUN. AZAR GECİKMEDİ. ERDOĞAN: BUNUN HESABINI SORMASINI BİLİRİZ.

Eklenme : 16.05.2019 - 23:13

YURTSEVERLİK.COM NE DEMİŞTİ: TÜSİAD AZAR İŞİTMEYE HAZIR OLSUN. AZAR GECİKMEDİ. ERDOĞAN: BUNUN HESABINI SORMASINI BİLİRİZ.

 

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi’nin 15 Mayıs’ta İstanbul’da yapılan toplantısında Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan 31 Mart seçimlerinden sonra iktidarın izlediği politikayı eleştirerek ”Uygulamadaki aksaklıların seçimden sonra değil önce giderilmesi idarenin sorumluluğudur. Hukukun üstünlüğü olmadan hiçbir şey olmaz. Ekonomi de olmaz. Demokrasinin ilkeleri evrenseldir. Darbeler tarihine rağmen Türkiye’de demokrasi hep çalıştı. Dilerim tekrarlanacak olan İstanbul seçimleri demokratik olgunluğumuzu sergiler. 31 Mart demokrasi sınavı oldu. Bu sınavda kimin ne not aldığını ilerde tarih yazacaktır. ” demişti.

İşte Özilhan’ın iktidarı eleştiren açıklamalarını Yurtseverlik.com ”TÜSİAD yine azar işitecek.” manşetiyle vermişti. (1)

Ve Erdoğan bugün katıldığı bir iftar programında doğrudan Tuncat Özilhan’a seslenerek şunları söyledi:

”TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan’ın buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan, üstüne bir de Türkiye’yi karalamak için istatistik cinliğine başvuran konuşmasını üzüntüyle dinledim. Şunu bilin ki Türkiye’yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim.”

Erdoğan’ın konuşmasından diğer ayrıntılarsa şöyle:

– Biz şehitleriyle yaşayan, iman eden bir dinin mensuplarıyız. Macaristan’dan Japonya’ya, İngiltere’den Ürdün’e ve Yemen’e kadar 78 şehitliği olan bir milletiz.

Geçtiğimiz günlerde annesiyle beraber 11 aylık Bedirhan bebeği vahşice katleden teröristleri yakalayıp adalete teslim ettik. Bu milletin birliğine, beraberliğine kasteden katil sürülerine döktükleri her damla kanın hesabını sorduk, sormaya da devam edeceğiz. Sadece son 2,5 yıl içerisinde 16’sı kırmızı listeden 420 sözde üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik.

– Çok yakında terör örgütünün tasallutu altında bulunan diğer bölgelere bir gece ansızın girecek, gerekli temizliği yapacağız. Nereye saklanırlarsa saklansınlar vatan, millet düşmanları asla huzur bulamayacak. Bu ülkeyi sırtlanlara bırakmadık. Son FETÖ’cü hain de yargıya hesap verene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz.

– Burada siyasi kaygılardan bağımsız olarak çok önemli bir hususa dikkat çekmek istiyorum. 23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanacak. Tüm dünyanın gözü bu seçimlerde. Kendi işlerini bıraktılar, kendi ülkelerinde her türlü hukuksuzluğa imza atanlar son günlerde farklı konulardan ülkemizi hedef almaya başladılar.

– Ellerinden geleni artlarına koymayacaklarını hepimiz biliyoruz. Bu hassas süreçte bizlere düşen milletin emanetine sahip çıkmaktır.

– 23 Haziran’dan önce herkesin bulunduğu makama uygun davranmasını istiyorum.

– TÜSİAD YİK Başkanı Tuncay Özilhan’ın buram buram demokrasi hazımsızlığı kokan, üstüne bir de Türkiye’yi karalamak için istatistik cinliğine başvuran konuşmasını üzüntüyle dinledim.

– Şunu bilin ki Türkiye’yi dışarıdan vuranlar vurmaya çalışıyor ama içeriden vuranlara bunun hesabını sormasını da bilirim.

– Ben sizin 17 yıl önceki durumunuzu da biliyorum, bugünkü durumunuzu da biliyorum. Gerekirse bunu teşhir de ederim.

– Bu dolarlar sizi kurtarmaz, bu millet sizi kurtarırsa kurtarır.

 

1-https://www.yurtseverlik.com/tusiad-yine-azar-isitecek-tuncay-ozilhan-31-mart-demokrasi-sinavi-oldu-bu-sinavda-kimin-ne-not-aldigini-ilerde-tarih-yazacaktir.html

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları