YURTSEVERLİK.COM’UN ”BATSIN BU DÜNYA” BAŞLIĞIYLA VERDİĞİ YAZIYA GENCEBAY’DAN YANIT GELDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » YURTSEVERLİK.COM’UN ”BATSIN BU DÜNYA” BAŞLIĞIYLA VERDİĞİ YAZIYA GENCEBAY’DAN YANIT GELDİ

15.11.2018 - 9:40

YURTSEVERLİK.COM’UN ”BATSIN BU DÜNYA” BAŞLIĞIYLA VERDİĞİ YAZIYA GENCEBAY’DAN YANIT GELDİ

Yurtseverlik.Com’da yayımlanan ”Batsın Bu Dünya” başlıklı yazıda Orhan Gencebay ve onun temsil ettiği anlayışa yönelik olarak şu ifadelere yer verilmişti:

”Gencebay artık diğer kurul üyeleriyle beraber sanat çalışmalarını Mustafa Kemal’in yadigarı Çankaya Köşkü’nde sürdürecek. O ve benzerleri için bütün iktidarlarla el ele, kol kola görünüm sergilemek aslında yeni bir olgu değil. Onlar sistemden beslenen her ‘’sanatçı’’ gibi geçmişte de gelen ağam, giden paşam tavrını korudukları için hep el üstünde tutuldular. Sırtları hiç yere değmedi. Yazdıklarından, çizdiklerinden, söylediklerinden dolayı itilip kakılmadılar, ötekileştirilmediler; aksine yüceltildiler, yoksul kitlelerin gönlünde ‘’Baba’’ makamına çıkarıldılar.  Daha ne olsun ki? Sistem yıllardır bütün olanaklarını, erişilmezliklerini korusunlar diye kendi yarattığı o ‘’Baba’’lara akıttı: Medya göklere çıkaran köşe yazılarıyla, haberleriyle, söyleşileriyle, magaziniyle hep arkalarındaydı. Müzik ve eğlence sektörü, büyük organizasyonlar, festivaller parayı hiç esirgemedi onlardan.” (1)

İşte bu yazının ardında Orhan Gencebay, CNN TÜRK’te Buket Aydın’ın sunduğu 40 programına konuk oldu ve “Size her dönemin adamı denilince neden kızıyorsunuz?” sorusuna yanıt verdi:

 

”Bizi yöneten iktidardır. Devletimi yöneten kimse, seçen de halkımızdır. Halkıma olan saygımdan dolayı o iktidarı da severim. Yeter ki o iktidar görevini iyi yapsın. İktidarın görevini iyi yapması için bana düşen bir görev varsa ben de o görevi seve seve şerefle yaparım. Bunu herkes böyle düşünmeli. Bu bukalemunluk anlamına gelmez. Süleyman Babamıza, Bülent Ecevit’e, Özal’a büyük sevgimiz vardı. Hepsiyle de biz yakın görüşürdük.

Benim devletimi iyi yönetenlere benim şükranım var. Doğru olana, iyi hizmet verene boynum kıldan incedir. Ben Tayyip Bey’i çok eskiden tanırım, severim. Birçok özel ortamlarda beraber olduk, ben onu çok severim. Mazlumun ve mağdurun yanında olduğunu biliyorum. Dünya çapında harika şeyler yapıyor, Allah razı olsun. Diğer yapanlardan da Allah razı olsun. Şu anda Tayyip Bey vardır. Sora ülkemize bir başka görevli gelirse orada da sahip çıkacağım.”

 

1-https://yurtseverlik.com/ferhan-sayliman-yazdi-batsin-bu-dunya.html

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :